Zajęcia otwarte w Puchatkach.

Dnia 07.11.2019r. w grupie Puchatki odbyły się pierwsze zajęcia otwarte dla Rodzicówpt.,,Jesteśmy Polakami”. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień.

Powitaliśmy rodziców zabawą ze śpiewem i pokazywaniem wg metody B. Strauss ,,Wszyscy są”.

Zajęcia rozpoczęły się zagadkami związanymi z naszą Ojczyzną. Do zajęć wykorzystana była tablica multimedialna. Wiele radości dzieciom sprawiła wspólna zabawa ruchowa z rodzicami pt.Chorągiewki na wietrze”z wykorzystaniem białych i czerwonych karteczek.Dzieci dobierały się w pary tak aby powstała flaga Polski.Następnie wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego pt.,,Barwy Ojczyste” w celu przypomnienia barw flagi i godła państwowego.

Po wysłuchaniu wiersza dzieci i rodzice w postawie na baczność wysłuchali hymnu Polskiego,,Mazurka Dąbrowskiego”. Kolejnym punktem zajęć była podróż po Polsce. Rodzice otrzymali widokówki i zdjęcia z miastami Polski. Chętni rodzice przedstawiali miasto widoczne na widokówce zachęcali i zapraszali do odwiedzin teho miasta przedstawiając jego atrakcje. Dzieci zaś rozwiązywały zagadki słuchowe i nazywały pojazd,którym mogły dotrzeć do tego miasta. Następnie poruszały się naśladując usłyszany pojazd. Podczas zabawy w podróż  wszyscy dobrze się bawili.
Wspaniałą formą relaksu okazała się zespołowa praca plastyczna. Grupa została podzielona na 4 zespoły. Każdy zespół otrzymał mapę Polski w biało- czerwonym kolorze oraz elementy do naklejania. Wszyscy mieli możliwość ozdobić mapę przygotowanymi elementami lub narysować albo wyciąć elementy naszej Ojczyzny według własnego pomysłu. Rodzice i dzieci były bardo zaangażowani w pracę plastyczną.

Po skończonej pracy nastąpiła prezentacja wykonanych prac jako plakatu zachęcającego do zwiedzania Polski.
Była to wspaniała zabawa oraz dawka niezapomnianych wrażeń.
Rodzice mieli okazję zaobserwować, jak ich dzieci pracują podczas zajęć zorganizowanych. Dziękujemy rodzicom za uczestnictwo i liczne przybycie na zajęcia.