9 tydzień – „Kochamy nasze mamy”

W minionym tygodniu od 18 do 22 maja realizowaliśmy tematykę „Kocham moją Mamę”.

I tak w poniedziałek dzieci bawiły się w zabawę ruchowo-naśladowczą „Co robi moja mama” ilustrując gestem i ruchem czynności, które na co dzień wykonuje mama w domu. Następnie malowały kolorowankę z wybraną czynnością.

We wtorek dzieci wysłuchały nagranego opowiadania pt: „Mama ciężko pracuje”, które uświadomiło dzieciom ważność osoby – Mama, w każdym domu. Dzieci wykonały piękne „Kwiatki dla mamy” używając farb i widelca, albo odbitych rączek – bukiety wyszły cudne. Na koniec chętne dzieci wykonały wybrane karty pracy, spośród: kolorowanka chłopiec lub dziewczynka
z kwiatkami, labirynt, szlaczki, droga po śladzie i tulipan.

W  środę podczas zajęć plastycznych, dzieci stworzyły piękne portrety swoich mama oraz dyplomy, z których wynika, że każda mama jest wyjątkowa
i niepowtarzalna J A chętne dzieci wykonały jeszcze karty pracy np.: zakodowany kwiatek lub puzzle.

W czwartek przedszkolaków zajęła zabawa matematyczna „Ile korali?” oraz nawlekanie koralików lub makaronu na nitkę, aby stworzyć przepiękne korale dla mam. Zadaniem dodatkowym były karty pracy: zrywamy kwiatki, rytm z korali, kodowanie, nawlekaj korale, po śladzie oraz strzałki-korale. Wszyscy dzielnie pracowali.

Ostatniego dnia w piątek dzieci wtulone w objęciach mam, osłuchały się ze wzruszającą piosenką pt: „Jesteś mamo skarbem mym” – myślę, że nie jedna mama uroniła łezkę wzruszenia J Na koniec jako dowód miłości dzieci wykonały „Serduszko dla mamusi”, używając patyczków kosmetycznych i farb. Oczywiście nie zabrakło chętnych do wykonania wybranych kart pracy: serce po śladzie, zakodowane serce, serce i kwiatki, znajdź parę.

Brawo Elfiki nie zwalniajcie !!!