Akcja „Szkoła do hymnu”, Śpiewały też przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z z Oddziałami Integracyjnymi nr 27 w Siedlcach.


Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 27 w Siedlcach włączyło się do akcji odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego w ostatnim dniu roboczym przed Świętem Niepodległości – w piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.


Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy Rekord dla Niepodległej, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą, a zachęcał do wydarzenia Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.
W odśpiewaniu hymnu, dumnym przedszkolakom i nauczycielom towarzyszyła Pani Alina Dudek, starszy wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, która pogratulowała obywatelskiej postawy, wyrażając radość z tak krzepiącego wykonania hymnu.
Etap przedszkolny to najlepszy czas by wzbudzać miłość do ojczyzny wśród dzieci i w sposób szczególny upamiętniać ważną dla Polaków datę – 11 listopada.