Grupa Czarodzieje razem z Panem Mariuszem Dmowskim przygotowała i wykonała utwór „My Pierwsza Brygada”, z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 18 października w grupie „Czarodzieje” odbyły się zajęcia otwarte z Rodzicami, podczas których podsumowaliśmy swoją wiedzę na temat Hiszpanii.

(więcej…)

W dniach od 14 do 18 października w naszym przedszkolu realizowana była tematyka dotycząca Hiszpanii.

(więcej…)

8 października przedszkolaki z grup z sześciu grup (Czarodzieje, Gumisie, Muminki, Biedronki, Smerfy, Motylki) uczestniczyły w spotkaniu
z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze. Przedszkolaki mogły porozmawiać
z naszym Gościem o pracy policjanta oraz obejrzały filmy edukacyjne przygotowane specjalnie dla małych odbiorców. Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci.  (więcej…)

Dnia 7 listopada 2018 r. w grupie „Czarodzieje” odbyła się uroczystość  „Pasowania na Przedszkolaka”. (więcej…)

Bodźcem do tego, aby rozpocząć projekt „Pies” było ogłoszenie akcji „Życzliwa zbiórka dla Burka”, czyli zbiórka karmy oraz artykułów pielęgnacyjnych dla zwierząt ze schroniska. (więcej…)

Dzieci z grupy „Czarodzieje” korzystając z uroków „Polskiej Złotej Jesieni” wybrały się do ogrodu przedszkolnego. (więcej…)

Dnia 27 marca 2018 r. dzieci z grupy „Czarodzieje” uczestniczyły w wycieczce   do „Krainy Rumianku”- Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. (więcej…)

Dnia 10 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu w Siedlcach odbyły się   po raz drugi Wielkie Igrzyska Ekologiczne, zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.  (więcej…)

W dniu 8.02.2018 r. w grupie „Czarodzieje” odbył się bal karnawałowy. (więcej…)

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, magii i czarów.    Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. (więcej…)

10 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się Koncert „Kolędy Pokoleń”. (więcej…)

Grupa „Czarodzieje” w dniach od 8-12 stycznia realizowała Projekt edukacyjny „Zegary”. (więcej…)

Lenka Pucyk z grupy Czarodziejów zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „Prawa dziecka widziane oczami dziecka”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach. (więcej…)

Piątkowe przedpołudnie 17 listopada przedszkolaki spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było wykonanie według podanego przepisu domowych kasztanków. (więcej…)

Dnia 27 października 2017 r. Krasnoludki i Czarodzieje uczestniczyły w spotkaniu (więcej…)

W dniu 16.10.2017 r. dzieci z grupy „Czarodzieje” wyjechały na wycieczkę  do Nadleśnictwa Sarnaki. (więcej…)

Uwieńczeniem  tygodnia , w którym rozmawialiśmy o owocach  krajowych i egzotycznych było wykonanie deseru owocowego. (więcej…)

W piątek – 2 czerwca „pięciolatki” z Krasnoludków i Czarodziejów pojechały na wycieczkę do Warszawy. (więcej…)

Edukacja przez ruch wg Doroty Dziamskiej to świetna zabawa,

(więcej…)

Lenka Pucyk z grupy „Czarodzieje” zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Kocham Cię Polsko” (więcej…)

Czarodzieje w Muzeum

Dnia 9 maja 2017 roku grupa 5-latków „Czarodzieje”  była na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. (więcej…)

Tosia Ambroziak z grupy „Czarodzieje” zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Żyjmy zdrowo i wesoło” w kategorii 5-6 latki. (więcej…)

Dnia 5 kwietnia 2017 r w grupie Czarodzieje  odbyły się zajęcia otwarte. Na początku dzieci i Rodzice obejrzeli przedstawienie pt. „Jak ślimak spotkał wiosnę” z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Następnie  wszyscy uczestniczyli w zabawie ruchowej „Wiosenne Kolory” na koniec wykonali koszyk z tulipanami metodą „Edukacji przez Ruch”

 

Grupa CZARODZIEJÓW  bierze udział w pilotażowym programie edukacyjnym dla przedszkoli Archi- przygody. Jego autorami są: Zofia Bisiak, Aleksandra Chrzanowska-Purchla, Dariusz Śmiechowski, Anna Wróbel oraz Joanna Zwolińska. Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

menu-logoindeks

Po zakończeniu programu Archi -przygody odbyły się zajęcia z Rodzicami. Rodzice mieli okazję obserwować dzieci  w akcji.

Po skończonych zajęciach  Rodzice obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wszystkich działań w programie Archi-przygody

Archi -przygody