Czwarty tydzień „Zwierzęta na wiejskim podwórku”

Zaraz po świętach, w trzecim tygodniu kwietnia, w grupie Elfy, realizowaliśmy tematykę „Zwierzęta na wiejskim podwórku”. Pierwszego dnia dzieci wysłuchały bajeczkę ortofoniczną „W zagrodzie cioci Małgosi”, poznając i powtarzając odgłosy zwierząt takich jak: piesek, kotek, kura, kaczka, gąska, owca, koza, indyk, krowa oraz koń. Poza tym oglądały na ilustracjach całe wiejskie rodziny, poznając nazwy ich wszystkich członków tj. mama, tata
i dziecko. A na koniec dla utrwalenia nazw zwierząt, dzieci mogły zagrać w grę memo – pamięć, w której parę tworzyło dziecko z mamą danego gatunku.

W środę dzieci miały do wykonania pracę plastyczną, ale za nim do tego przystąpiły musiały odgadnąć zagadkę, żeby dowiedzieć się na jaki temat będzie praca, a praca miała tytuł „Świnka Chrum, Chrum”. Dzieci wykonały piękne głowy świnek, przy użyciu papierowych talerzyków. Przedszkolaki musiały się dużo napracować, ponieważ całą głowę należało wykleić porwanymi kawałkami papieru kolorowego oraz przykleić brakujące elementy: oczy, uszy, nos.

Kolejnego dnia w czwartek dzieci obejrzały bajeczkę na YouTube pt.: „Bajka dla dzieci o zwierzętach w gospodarstwie”, a później musiały ułożyć puzzle z wybranymi zwierzątkami oraz przykleić je na kartce tworząc cały obrazek. Na koniec była jeszcze do zrobienia karta pracy „Zwierzęta i ich cienie”.

Ostatniego dnia w piątek, dzieci słuchały piosenki „Dziadek fajną farmę miał”, która pozwoliła na utrwalenie odgłosów wydawanych przez zwierzęta zamieszkujące farmę. Poza tym dzieci miały do zabawy kostkę do gry
z wybranymi zwierzątkami. Zadanie polegało na tym, aby nazwać i naśladować zwierzątko, które wypadło na szczycie kostki oraz odnaleźć domek na ilustracji, w którym mieszka dane zwierzątko. Dzięki temu zadaniu, dzieci utrwaliły nazwy i odgłosy zwierząt oraz poznały domki, w których mieszkają.