W czerwcu nasze przedszkole odwiedzili zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

Na początku czerwca w grupie Elfy zostały przeprowadzone zajęcia metodą projektu.

(więcej…)

Dnia 6 czerwca nasze przedszkolaki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z autorem i ilustratorem książki „Co zrobić z tą chmurą smogu?”

(więcej…)

Dnia 25 maja dzieci z grupy Elfy wybrały się na wycieczkę do „Krainy Rumianku” Uczestniczyły w warsztatach robienia modelek glicerynowych oraz rogalików.

(więcej…)

Dziewczynki z grupy Elfy brały udział w konkursie „Mamo, tato jedź bezpiecznie” organizowanym przez WORD i MP15 w Siedlcach.

(więcej…)

Warsztaty kulinarne podczas których zgłębialiśmy klasykę kuchni włoskiej.

(więcej…)

Dzieci z grupy Elfy w marcu założyły wiosenny kącik przyrody.

(więcej…)

W dniach 21 luty – 4 marzec w naszej grupie był realizowany projekt edukacyjny „Krawcowa”

(więcej…)

10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

(więcej…)

W listopadzie Elfy brały udział w zajęciach realizowanych w opraciu o program własny naszego przedszkola „Kulinarny zakątek”. W ramach zajęć dzieci miały możliwość wypiekania jesiennych ciasteczek( wiewiórek, orzeszków i szyszek). Wszystkie dzieci były zachwycone zajęciami oraz chętnie podejmowały aktywności proponowane przez animatorów.

(więcej…)

Dnia 21 października w ramach programu własnego przedszkola „Kulinarny zakątek” odbyły się zajęcia otwarte w grupie Elfy.

(więcej…)

W naszym przedszkolu w listopadzie prowadzono zbiórkę karmy dla „Zwierzolubów” z Siedlec.

 

(więcej…)

Dnia 28 września dzieci z grupy Elfy wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Sioło Julianówka” Odwiedziły zwierzątka w mini zoo, robiły kaczuszki z sianka, prały na tarze, ubijały masło i robiły ser. Przedszkolaki wróciły zmęczone, ale zadowolone!

(więcej…)

W ramach realizacji programu „Kulinarny zakątek” promującego zdrowy styl życia w grupie Elfy odbyły się urodziny naszego Marcelka.

(więcej…)

W październiku w grupie Elfy zostały przeprowadzone zajęcia metodą projektu.

(więcej…)

Dnia 21 września odbyły się warsztaty w naszym przedszkolu z cyklu „Bajkowe laboratorium” Kuchnia molekularna, wielkie wybuchy, dymiące chrupki, kurczące i samopompujące się balony, pyszne lody owocowe zamrażane ciekłym azotem zafascynowały naszych przedszkolaków!

(więcej…)

We wrześniu dzieci z grupy Elfy wybrały się do kuchni przedszkolnej.

(więcej…)

Z okazji dnia przedszkolaka i w grupie Elfy odbyły się zabawy oraz sesja fotograficzna w Foto budce.

(więcej…)

2 czerwca dzieci z grupy Elfy wybrały się do Krainy Przygód w Starych Iganiach na świętowanie Dnia Dziecka.

(więcej…)

Od 29 marca do 16 kwietnia, podczas nauki zdalnej, dzieci z grupy Elfy pod nadzorem swoich opiekunów domowych ochoczo wykonywały powierzone im zadania wysyłane przez nauczycieli.

(więcej…)

W marcu, wraz z nadejściem wiosny w kąciku przyrody Elfików zagościła posadzona przez przedszkolaki cebulka.

(więcej…)

11 lutego odbył się bal karnawałowy w grupie Elfy.

(więcej…)

W lutym Elfiki poznawały, jak wyglądało życie w dawnych czasach.

(więcej…)

W grudniu, aby lepiej poczuć atmosferę świąt, dzieci z grupy Elfy samodzielnie malowały i ozdabiały bombki. 

(więcej…)

W listopadzie Elfy poznawały bliżej zwierzęta domowe.

(więcej…)

Jesień to okres, w którym owoców z sadu mamy pod dostatkiem. Jabłko jest jednym z najbardziej znanych dzieciom, dlatego, by zgłębić wiadomości na jego temat zorganizowane zostały zajęcia prowadzone metodą projektu.

(więcej…)

Świat przyrody –piękny, fascynujący i tajemniczy, którego częścią jest człowiek dostarcza pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza, wzbudza zainteresowanie, podziw i szacunek.

(więcej…)

W ostatnim tygodniu zdalnego nauczania dzieciaki zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wakacji.

(więcej…)

W minionym tygodniu od 15 do 19 czerwca Elfiki realizowały tematykę związaną z Australią. Zaprzyjaźniły się nie tylko z kangurem i koalą oraz poznały piękną rafę koralową.

(więcej…)

W minionym tygodniu w grupie Elfy, realizowaliśmy tematykę „Przeciwieństwa”.

(więcej…)

W Dzień Dziecka nie było typowych zadań, każdy spędzał ten radosny czas na swój sposób. Elfiki puszczały bańki, budowały z klocków ale nie wszystkie Elfiki  nie pochwaliły się jak spędzili święto dzieci i niech to pozostanie ich słodką tajemnicą. Cicho sza……

(więcej…)

W naszych podróżach małych i dużych tym razem odwiedziliśmy najgorętszy kontynent na kuli ziemskiej czyli Afrykę.

(więcej…)

W minionym tygodniu od 18 do 22 maja realizowaliśmy tematykę „Kocham moją Mamę”.

(więcej…)

W tygodniu od 11 do 15 maja w grupie Elfy, była realizowana tematyka „Deszczowa pogoda”.

(więcej…)

No i mamy kolejny tydzień super pracy wykonanej przez dzieciaki i Rodziców. W tym tygodniu zajmowaliśmy się łąką a raczej  niektórymi  zwierzątkami zamieszkującymi nasze łąki. Elfiki spisały się fantastycznie . Brawo !!!

(więcej…)

W minionym tygodniu w grupie Elfy realizowaliśmy tematykę „Polska – mój dom”. Skupiliśmy się poznaniu i utrwaleniu wyglądu
i nazewnictwa – flagi i godła Polski.

(więcej…)

Witamy po kolejnym  tygodniu wypełnionym ciężką pracą zarówno dzieci jak i Rodziców. Za co serdecznie Im dziękujemy .

(więcej…)

Kochani kolejny tydzień  to czas wytężonej pracy i zabawy w temacie świąt wielkanocnych . Dzieciaki i Rodzice spisali się fantastycznie !

(więcej…)

W tygodniu od 30.03. do 03.04 realizowaliśmy tematykę „Wiosna, wiosenka”.

(więcej…)

Podczas przymusowej izolacji aby umilić i zając czymś milusińskich..,wysyłamy maluchom zdania i pomysły , które inspirują dzieci do wykonania przepięknych prac.

(więcej…)

W grupie 3-latków Elfy w dniach od 7 do 17 stycznia został zrealizowany projekt badawczy „Lód”. Był od przeprowadzony w ramach tematyki wynikającej z programu „Podróże małe i duże” – Arktyka.

(więcej…)

Zobaczcie nasze pierwsze zetkniecie z nożyczkami.

(więcej…)

W ostatnim tygodniu listopada Elfy rozmawiały o jesiennej pogodzie.

(więcej…)

Dnia 28 listopada w grupie Elfy odbyło się pasowanie na przedszkolaka z udziałem Rodziców.

(więcej…)

W ramach zajęć dodatkowych Elfy ćwiczą gimnastykę korekcyjną.

(więcej…)

W ostatnim tygodniu listopada Elfy poznawały tematykę „Jesienna szaruga-pada, pada”

(więcej…)

W ramach realizacji programu „Podróże małe i duże” Elfy zawitały do Włoch.

(więcej…)

Dnia 25 października w Elfach odbyły się po raz pierwszy zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Temat zajęć brzmiał:  „Podróże małe i duże – czym podróżujemy?”.

(więcej…)

W miesiącu październiku poznawaliśmy zwyczaje zwierząt leśnych , wiewiórki, niedźwiedzia, jeża.Na zajęciach malowaliśmy , pomagaliśmy zbierać wiewiórce zapasy na zimę i wykonywaliśmy wiele innych działań.

(więcej…)

Matematyka to trudna sprawa, ale nam poszło całkiem dobrze układaliśmy rytmy.

(więcej…)

Ćwiczyliśmy z pomocą i bez , pokonywaliśmy przeszkody, trzymaliśmy równowagę i skakaliśmy.

(więcej…)

W tygodniu hiszpańskim poznawaliśmy i hiszpańskie , smaki, bajki, byczka Fernando i taniec hiszpański Flamenco,tańczyliśmy z chustami do muzyki Georgesa Bizeta Carmena tutaj wykonujemy podobiznę „Byczka Fernando”

(więcej…)

W trakcie zabaw z misiami uczyliśmy się , części ciała. A potem ćwiczyliśmy paluszki kolorując misia.

(więcej…)

W tym tygodniu poznawaliśmy Grecję teraz akurat robimy sałatę grecką.

(więcej…)

Jeszcze trochę nieśmiali , trzymamy się kurczowo mamy i taty ale to się niedługo zmieni

(więcej…)

18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie sześciolatków. Zaproszeni Goście mogli obejrzeć taniec -Wampiriada oraz przedstawienie pt. „Przygoda niesfornej żabki Małgosi”

(więcej…)

4 czerwca  Elfy  wybrały się na wycieczkę do warszawy . W planach było odwiedzenie warszawskiego ZOO i pobyt w Muzeum Bajek .

Najpierw dzieci odwiedziły Ogród Zoologiczny. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Następnie dzieci udały się do Muzeum Bajek w Konstancinie –Jeziorna . Tam wysłuchały wspaniałych opowieści przedstawianych przez opowiadacza bajek Pana  Michała. ,budowały budowle z klocków, grały na egzotycznych instrumentach i wyhasały się w krainie Bajko -stworów. Zmęczone i szczęśliwe wróciły do domu.

(więcej…)

3 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Elfy i Smerfy uczestniczyły w pikniku zorganizowanym w Mościbrodach pod hasłem „Dzień Dziecka z Indykiem”. W Pikniku przedszkolaki brały udział w koncercie pana Sprężynki, bawiły się na zjeżdżalniach, jedna z dziewczynek z grupy Elfy brała udział w warsztatach kulinarnych z kucharzem znanym z mediów Carlosem Gonzalez-Tejer. Impreza została przygotowana przez Polski Zwiazek Hodowców i producentów Drobiu.

(więcej…)

31 maja dzieci z grupy Smerfy i Elfy uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego. Przedszkolaki poznały umundurowanie żołnierzy, wyposażenie oraz pojazdy zmechanizowane będące na wyposażeniu wojsk Żandarmerii. Dzieci świetnie się bawiły, uczestniczyły w pokazie musztry, zabawach i konkursach z nagrodami prowadzonych przez żołnierzy. Dodatkowa atrakcją był przejazd samochodem wojskowym oraz zabawa w wojsko. Wizyta żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej  możliwa była dzięki zaangażowaniu tatusiów z grupy Smerfy a zwłaszcza pana Grzegorza Rysia.

(więcej…)

Dnia 23 maja trzy dziewczynki z grupy Elfy – Julka, Maja i Lenka K. wzięły udział w konkursie matematycznym „Żyrafka”. Dziewczynki ciężko pracowały prawie godzinę Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki….

(więcej…)

20 maja cztery dziewczynki z Elfów w ramach konkursu – Eko Olimpiada, za zdobycie II miejsca pojechały na wycieczkę do Magicznych Ogrodów oraz do Kazimierza Dolnego, gdzie odbyły rejs statkiem po Wiśle. Wycieczka była udana, a dziewczynki zadowolone

(więcej…)

Impreza odbyła się , 8 maja w Centrum Kultury i Sztuki. Jej organizatorem była Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach. Zdrowy tryb życia za pomocą piosenek i układów choreograficznych promowały dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli. Śpiewano, m.in. o szkodliwości smogu i długotrwałego przesiadywania przed komputerem, czy korzyściach płynących z codziennego ruchu i jedzenia owoców i warzyw.

(więcej…)

Dnia 8 maja trzy drużyny z naszej grupy (Elfy, Skrzaty i Chochliki) wzięły udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych, zorganizowanych przez ZUO w Siedlcach. Wszystkie drużyny świetnie się spisały, po ciężkiej walce Skrzaty (Lena P. Szymon M. Maja K. oraz Zosia Z.) zdobyły II miejsce, a w nagrodę pojadą na wycieczkę do Kazimierza Dolnego

(więcej…)

Dnia 20 lutego w grupie Elfy odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci z bajek i nie tylko. W pięknie przystrojonej sali balonami oraz serpentyną, przedszkolaki przy rytmach muzyki dance prezentowały swoje umiejętności taneczne, poza tańcami odbyły się również liczne zabawy i konkurencje….

(więcej…)

Dnia 22 stycznia w grupie Elfy odbyła się choinka noworoczna dla Rodziców. Dzieci przygotowały piękny występ pt: „Bajkowy kabaret”. Rodzicom bardzo się podobało,
a potwierdzeniem były ciągłe śmiechy i brawa

(więcej…)

Bawiliśmy się w zajmowanie miejsc w kinie. Kupiliśmy bilety za pomocą zabawkowych pieniędzy. Zajmowaliśmy miejsca zgodnie z biletami , wyszukiwaliśmy swój rząd i miejsce . Później obejrzeliśmy bajkę.

(więcej…)


            W styczniu w grupie Elfy, został zrealizowany projekt badawczy włosy. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą już o włosach, ale mają też wiele pytań, na które w ramach projektu udało się uzyskać odpowiedzi. Dzieci m.in. dowiedziały się ile mają włosów, jak wygląda włos pod mikroskopem, jak długo żyje włos oraz na wiele innych pytań. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto dbać o włosy. Odwiedziliśmy zakład fryzjerski Rach Ciach,
w którym przedszkolaki poznały z bliska zawód fryzjera. Na zajęciach dzieci uczyły się zaplątać warkocze przy użyciu szarf, tworzyły swoją wizję fryzury z papierowych włosów – były nawet loki J. Utworzony kącik tematyczny cieszył się wielkim zainteresowaniem, dzieci chętnie bawiły się, wcielając się w zawód fryzjera.

(więcej…)

W  tym roku inaczej niż zwykle spędziliśmy spotkanie opłatkowe w grupie. (więcej…)

11.12.2018r w ramach prezentu mikołajkowego dzieci bawiły się w Tricolandii. To niezwykłe miejsce, specjalnie namalowanych obrazów, dzięki którym mogli poczuć gniew smoka ziejącego ogniem oraz gniew złej czarownicy, która mogła uwięzić w szklanej kuli.  To miejsce  iluzji optycznej, były lustrzane miraże, biblioteka nieskończoności, czy wirujący tunel oraz wiele zadziwiających niespodzianek. Podczas pobytu dzieci były uczestnikami warsztatów świątecznych i wykonały swoją bombkę.

(więcej…)

Dnia 28 listopada drużyna składająca się z przedstawicieli  grup Elfów i Puchatków walczyła dzielnie w eliminacjach XVIII edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli. (więcej…)

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (więcej…)

20 listopada Elfy wybrały się do SzP nr 12 .Celem wizyt była lekcja rysowania w programie Paint i krótka lekcja „kodowania” (więcej…)

Na początku listopada dzieci z grupy Efy bawiły się w wizytę w kinie (więcej…)

Dnia 9 września dzieci z grupy Elfy wzięły udział w zajęciach dotyczących ruchu drogowego. Zostały one poprowadzone przez przedstawiciela z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. (więcej…)

Dnia 19 października dzieci z „Elfów” wybrały się na zajęcia z kodowania, które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.  (więcej…)

Dnia 11 października „Elfy” pojechały do tężni solankowej w Parku Wodnym Siedlce. (więcej…)

Dnia 10 października dzieci z Elfów w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu, miały możliwość samodzielnego zrobienia kanapek na śniadanie. (więcej…)

Dnia 9 października 6-latki z grupy Elfy wzięły udział w zajęciach  poprowadzonych przez pracownika Urzędu Dozoru Technicznego. (więcej…)

W dniu 23 października nasze zdolne dziewczynki uczestniczyły w III Konkursie KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ „Cantate Deo”POD PATRONATEM BISKUPA SIEDLECKIEGO KAZIMIERZA GURDY. (więcej…)

Na początku października przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego  lasu by poszukiwać śladów jesieni. (więcej…)

Celem edukacji sensorycznej jest dać dziecku możliwość uzyskania jasnej i świadomej informacji z otoczenia, dzięki jego zmysłom, a tym samym pozwoli mu zbadać otoczenie i świat bardziej głęboko i precyzyjnie. (więcej…)

W ramach projektu „Pizza „ dzieci odwiedziły Pizzerię w Cichej Stanicy. (więcej…)

Dnia 19.czerwca grupa Elfy wybrała się na wycieczkę do „Ziołowego Zakątka” . (więcej…)

Dnia 13 czerwca nasza grupa zaprosiła Rodziców i rodzeństwo na uroczysty Dzień Rodziny.  (więcej…)

W dniach od 21.05.2018 do 01.06.2018 w grupie Elfy był realizowany projekt papier. (więcej…)

W stworzenie kącika przyrodniczego w grupie „Elfy” włączyły się wszystkie dzieci i ciężko pracowały.

(więcej…)

W grupie „Elfy” 13 kwietnia znowu troszkę eksperymentowaliśmy. (więcej…)