Elfy – Archiwum

Zakończenie Przedszkola w Elfach

18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie sześciolatków. Zaproszeni Goście mogli obejrzeć taniec -Wampiriada oraz przedstawienie pt. „Przygoda niesfornej żabki Małgosi”

(więcej…)

Wycieczka Elfów do Warszawy

4 czerwca  Elfy  wybrały się na wycieczkę do warszawy . W planach było odwiedzenie warszawskiego ZOO i pobyt w Muzeum Bajek .

Najpierw dzieci odwiedziły Ogród Zoologiczny. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Następnie dzieci udały się do Muzeum Bajek w Konstancinie –Jeziorna . Tam wysłuchały wspaniałych opowieści przedstawianych przez opowiadacza bajek Pana  Michała. ,budowały budowle z klocków, grały na egzotycznych instrumentach i wyhasały się w krainie Bajko -stworów. Zmęczone i szczęśliwe wróciły do domu.

(więcej…)

Elfy i Smerfy na „Dniu dziecka z Indykiem ” w Mościbrodach

3 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Elfy i Smerfy uczestniczyły w pikniku zorganizowanym w Mościbrodach pod hasłem „Dzień Dziecka z Indykiem”. W Pikniku przedszkolaki brały udział w koncercie pana Sprężynki, bawiły się na zjeżdżalniach, jedna z dziewczynek z grupy Elfy brała udział w warsztatach kulinarnych z kucharzem znanym z mediów Carlosem Gonzalez-Tejer. Impreza została przygotowana przez Polski Zwiazek Hodowców i producentów Drobiu.

(więcej…)

Za mundurem przedszkolaki sznurem

31 maja dzieci z grupy Smerfy i Elfy uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego. Przedszkolaki poznały umundurowanie żołnierzy, wyposażenie oraz pojazdy zmechanizowane będące na wyposażeniu wojsk Żandarmerii. Dzieci świetnie się bawiły, uczestniczyły w pokazie musztry, zabawach i konkursach z nagrodami prowadzonych przez żołnierzy. Dodatkowa atrakcją był przejazd samochodem wojskowym oraz zabawa w wojsko. Wizyta żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej  możliwa była dzięki zaangażowaniu tatusiów z grupy Smerfy a zwłaszcza pana Grzegorza Rysia.

(więcej…)

Nasze matematyczki na konkursie „Żyrafka”

Dnia 23 maja trzy dziewczynki z grupy Elfy – Julka, Maja i Lenka K. wzięły udział w konkursie matematycznym „Żyrafka”. Dziewczynki ciężko pracowały prawie godzinę Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki….

(więcej…)

Nagroda dla drużyny z grupy Elfów

20 maja cztery dziewczynki z Elfów w ramach konkursu – Eko Olimpiada, za zdobycie II miejsca pojechały na wycieczkę do Magicznych Ogrodów oraz do Kazimierza Dolnego, gdzie odbyły rejs statkiem po Wiśle. Wycieczka była udana, a dziewczynki zadowolone

(więcej…)

III miejsce w XXIX Siedleckim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Impreza odbyła się , 8 maja w Centrum Kultury i Sztuki. Jej organizatorem była Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach. Zdrowy tryb życia za pomocą piosenek i układów choreograficznych promowały dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli. Śpiewano, m.in. o szkodliwości smogu i długotrwałego przesiadywania przed komputerem, czy korzyściach płynących z codziennego ruchu i jedzenia owoców i warzyw.

(więcej…)

Nasi na Wielkich Igrzyskach Ekologicznych

Dnia 8 maja trzy drużyny z naszej grupy (Elfy, Skrzaty i Chochliki) wzięły udział w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych, zorganizowanych przez ZUO w Siedlcach. Wszystkie drużyny świetnie się spisały, po ciężkiej walce Skrzaty (Lena P. Szymon M. Maja K. oraz Zosia Z.) zdobyły II miejsce, a w nagrodę pojadą na wycieczkę do Kazimierza Dolnego

(więcej…)

Bal karnawałowy

Dnia 20 lutego w grupie Elfy odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci z bajek i nie tylko. W pięknie przystrojonej sali balonami oraz serpentyną, przedszkolaki przy rytmach muzyki dance prezentowały swoje umiejętności taneczne, poza tańcami odbyły się również liczne zabawy i konkurencje….

(więcej…)

Przedstawienie choinkowe i z okazji Dnia Seniora

Dnia 22 stycznia w grupie Elfy odbyła się choinka noworoczna dla Rodziców. Dzieci przygotowały piękny występ pt: „Bajkowy kabaret”. Rodzicom bardzo się podobało,
a potwierdzeniem były ciągłe śmiechy i brawa

(więcej…)

Zabawa matematyczna „Kino”

Bawiliśmy się w zajmowanie miejsc w kinie. Kupiliśmy bilety za pomocą zabawkowych pieniędzy. Zajmowaliśmy miejsca zgodnie z biletami , wyszukiwaliśmy swój rząd i miejsce . Później obejrzeliśmy bajkę.

(więcej…)

Projekt włosy


            W styczniu w grupie Elfy, został zrealizowany projekt badawczy włosy. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą już o włosach, ale mają też wiele pytań, na które w ramach projektu udało się uzyskać odpowiedzi. Dzieci m.in. dowiedziały się ile mają włosów, jak wygląda włos pod mikroskopem, jak długo żyje włos oraz na wiele innych pytań. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto dbać o włosy. Odwiedziliśmy zakład fryzjerski Rach Ciach,
w którym przedszkolaki poznały z bliska zawód fryzjera. Na zajęciach dzieci uczyły się zaplątać warkocze przy użyciu szarf, tworzyły swoją wizję fryzury z papierowych włosów – były nawet loki J. Utworzony kącik tematyczny cieszył się wielkim zainteresowaniem, dzieci chętnie bawiły się, wcielając się w zawód fryzjera.

(więcej…)

Niecodzienne Jasełka w Elfach

W  tym roku inaczej niż zwykle spędziliśmy spotkanie opłatkowe w grupie. (więcej…)

Elfy w Tricolandii

11.12.2018r w ramach prezentu mikołajkowego dzieci bawiły się w Tricolandii. To niezwykłe miejsce, specjalnie namalowanych obrazów, dzięki którym mogli poczuć gniew smoka ziejącego ogniem oraz gniew złej czarownicy, która mogła uwięzić w szklanej kuli.  To miejsce  iluzji optycznej, były lustrzane miraże, biblioteka nieskończoności, czy wirujący tunel oraz wiele zadziwiających niespodzianek. Podczas pobytu dzieci były uczestnikami warsztatów świątecznych i wykonały swoją bombkę.

(więcej…)

Eliminacji XVIII edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli

Dnia 28 listopada drużyna składająca się z przedstawicieli  grup Elfów i Puchatków walczyła dzielnie w eliminacjach XVIII edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli. (więcej…)

Świętowanie 100 lat Niepodległości

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (więcej…)

Podsumowanie projektu -komputer w Elfach

20 listopada Elfy wybrały się do SzP nr 12 .Celem wizyt była lekcja rysowania w programie Paint i krótka lekcja „kodowania” (więcej…)

Elfy na Koncercie laureatów na „II Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej”

Madzia oraz Kornelia z grupy Elfy, (więcej…)

Elfy bawią się w kino

Na początku listopada dzieci z grupy Efy bawiły się w wizytę w kinie (więcej…)

Elfy na zajęciach z pracownikiem WORD

Dnia 9 września dzieci z grupy Elfy wzięły udział w zajęciach dotyczących ruchu drogowego. Zostały one poprowadzone przez przedstawiciela z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. (więcej…)

Elfy na Kodowaniu na UPH

Dnia 19 października dzieci z „Elfów” wybrały się na zajęcia z kodowania, które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.  (więcej…)

Elfy w tężni.

Dnia 11 października „Elfy” pojechały do tężni solankowej w Parku Wodnym Siedlce. (więcej…)

Śniadanie w Elfach

Dnia 10 października dzieci z Elfów w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu, miały możliwość samodzielnego zrobienia kanapek na śniadanie. (więcej…)

Zajęcia w Elfach z Dozoru Technicznego

Dnia 9 października 6-latki z grupy Elfy wzięły udział w zajęciach  poprowadzonych przez pracownika Urzędu Dozoru Technicznego. (więcej…)

Zwycięstwo grupy wokalnej z ELFÓW

W dniu 23 października nasze zdolne dziewczynki uczestniczyły w III Konkursie KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ „Cantate Deo”POD PATRONATEM BISKUPA SIEDLECKIEGO KAZIMIERZA GURDY. (więcej…)

Wycieczka Elfów do lasu w poszukiwaniu skarbów jesieni

Na początku października przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego  lasu by poszukiwać śladów jesieni. (więcej…)

Sensoryczne koło zmysłów w Elfach

Celem edukacji sensorycznej jest dać dziecku możliwość uzyskania jasnej i świadomej informacji z otoczenia, dzięki jego zmysłom, a tym samym pozwoli mu zbadać otoczenie i świat bardziej głęboko i precyzyjnie. (więcej…)

Elfy na warsztatach z robienia pizzy

W ramach projektu „Pizza „ dzieci odwiedziły Pizzerię w Cichej Stanicy. (więcej…)

Wycieczka Elfów do Ziołowego zakątka

Dnia 19.czerwca grupa Elfy wybrała się na wycieczkę do „Ziołowego Zakątka” . (więcej…)

Dzień Rodziny w Elfach

Dnia 13 czerwca nasza grupa zaprosiła Rodziców i rodzeństwo na uroczysty Dzień Rodziny.  (więcej…)

Projekt papier w Elfach

W dniach od 21.05.2018 do 01.06.2018 w grupie Elfy był realizowany projekt papier. (więcej…)

Kącik kwiatowy Elfów

W stworzenie kącika przyrodniczego w grupie „Elfy” włączyły się wszystkie dzieci i ciężko pracowały.

(więcej…)

ELFY na V Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

Dnia 16 maja  grupa Elfy pojechała do CKiSZ (więcej…)

Magiczny ryż – eksperymenty W Elfach

W grupie „Elfy” 13 kwietnia znowu troszkę eksperymentowaliśmy. (więcej…)

Zajęcia otwarte w Elfach „Malarski plener”

W grupie „Elfy” dnia 15 maja (wtorek) o godz. 15:30 odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt: „Plener malarski”. (więcej…)

Wulkan w Elfach

W ramach tygodniowej tematyki Cztery Żywioły, (więcej…)

Zajęcia z pracownikami ZUO

Dnia 9 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani z ZUO (więcej…)

Wizyta przedstawiciela ZUO

Dnia 9 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani z ZUO i przeprowadziła krótką prelekcje na temat segregacji odpadów. (więcej…)

Eksperymentujemy

W styczniu znowu sobie trochę eksperymentowaliśmy i wykonaliśmy doświadczenie „Wędrująca woda”, (więcej…)

Elfy na balu karnawałowym w Biardach

6 lutego 2018 roku dzieci z grupy Elfy  uczestniczyła w Balu Karnawałowym, który odbył się w Biardach.  (więcej…)

Jasełka i Dzień Seniora w Elfach

Tradycją naszego przedszkola są coroczne występy  okazji  Bożego Narodzenia dla Rodziców  i z okazji  Dnia Seniora dla Babć przygotowywane przez dzieci. (więcej…)

Doświadczenia fizyczno-chemiczne w Elfach

Dnia 13 stycznia odwiedziła nas ciocia Borysa nauczycielka chemii i fizyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach. (więcej…)

Wizyta Elfów w tężni solankowej

W dniu 5 stycznia wybraliśmy się do Tężni Solankowej w Parku Wodnym. (więcej…)

Jak robiliśmy pierniczki w Mikołajki

7 grudnia nasza grupa udała się do „Cafe Kulka” na zajęcia z przygotowywania świątecznych pierniczków. (więcej…)

Projekt Woda w grupie Elfy

W grupie Elfy od 13 do 24 listopada przedszkolaki pracowały Metodą Projektu na temat wody. (więcej…)

Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Dnia 15 listopada Kornelia z grupy Elfy, wzięła udział w konkursie Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej, zorganizowanym przez MOK w Siedlcach. Została przygotowana przez n-lkę Małgorzatę Szymczak i zaśpiewała piosenkę pt.: „W kasztanowym mieście”.

Elfy „Mali odkrywcy w świecie eksperymentów”.

W październiku w grupie Elfy rozpoczęły się zajęcia z programu własnego nauczycielki Małgorzaty Szymczak „Mali odkrywcy w świecie eksperymentów”. (więcej…)

Elfy na basenie

26 października dzieci z grupy Elfy bawiły się w basenie pod czujnym okiem Rodziców (więcej…)

Zajęcia otwarte w Elfach – podsumowanie projektu jabłko

Dnia 25 października odbyły się zajęcia otwarte w Elfach podsumowujące zajęcia prowadzone „Metodą Projektu” , którego bohaterem było jabłko

(więcej…)

Zajęcia wg „Odimiennej Metody Nauki Czytania”I.Majchrzak

Odimienna metoda nauki czytania należy do innowacyjnych projektów edukacyjnych w naszym przedszkolu. (więcej…)

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy „Miód Lawenda” w Biardach zamienił się w cudowny interaktywny plac zabaw. (więcej…)

Spotkanie Elfów z Dorotą Gellner

W dniu 5 czerwca dzieci z grupy „Elfy” pojechały  do CKiS w Siedlcach na spotkanie z poetką Dorotą Gellner (więcej…)

Bajkowy piknik na placu „Jasia i Małgosi”

30 maja 2017 roku na terenie naszego przedszkola odbył się niepowtarzalny BAJKOWY PIKNIK RODZINNY. (więcej…)

Elfy są przyjaciółmi przyrody

Segregowanie odpadów, redukcja zanieczyszczeń, oszczędzanie wody oraz inne zachowania, które pomagają chronić środowisko naturalne, to sprawy, które dotyczą każdego z nas.

(więcej…)

Motylki i Elfy wspólnie segregują śmieci

Dnia 27 kwietnia Motylki i Elfy (więcej…)

Zajęcia otwarte w Grupie Elfy

 

         Dnia 07.04.2017 r. w grupie Elfy odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. (więcej…)

Międzynarodowy Dzień Autyzmu

W dn. 5 kwietnia 2017 r. w kinie Helios miało miejsce spotkanie integracyjne propagujące wiedzę na temat autyzmu.

(więcej…)

MIKOŁAJKI

 

„Humor i fantazja” w literaturze dziecięcej

08.11.2016 dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską w pobliżu przedszkola. (więcej…)

Zajęcia otwarte z Rodzicami – Magia Teatru

Spotkanie z ” Czerwonym Kapturkiem” (więcej…)

Zajęcia z mamą Nadii – zielony sok

Swobodne zabawy w kąciku teatralnym

Robimy sałatkę owocową z polewą czekoladową

 

Światowy Dzień Przedszkolaka w grupie ELFY

Nasze malowanie „Gwiaździste niebo”

 

Malowanie stopami