Gumisie – Archiwum

Spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach

8 października przedszkolaki z grup z sześciu grup (Czarodzieje, Gumisie, Muminki, Biedronki, Smerfy, Motylki) uczestniczyły w spotkaniu
z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze. Przedszkolaki mogły porozmawiać
z naszym Gościem o pracy policjanta oraz obejrzały filmy edukacyjne przygotowane specjalnie dla małych odbiorców. Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

Sprzątamy Świat!

Chcemy żaby nasza Ziemia była czysta i piękna!

(więcej…)

Twórcze modelowanie

Twórcze modelowanie czyli układanie obrazków z kawałków filcu o różnych kształtach wg klucza do uczenia

(więcej…)

Warsztaty w Gumisiach

18 lutego 2019 grupa Gumisie uczestniczyła w warsztatach z robienia suchego lodu i pizzy zorganizowanych przez Akademię Małego Kuchcika.

(więcej…)

Choinka w Gumisiach

Ozdoby na choinkę

Przed świętami robiliśmy ozdoby na choinkę. Każdy Gumiś dał z siebie wszystko i wyszły piękne kwiaty na choinkę. Były dużo ładniejsze od kupionych bo włożono w zrobienie ich serce i wysiłek. Brawo! (więcej…)

Pasowanie na przedszkolaka w Gumisiach

Pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się w listopadzie w grupie było wielkim przeżyciem dla Gumisiów i ich Rodziców. Dzieci pierwszy raz wystąpiły przed tak wspaniałą publicznością jak Mama i Tata. Były piosenki, wiersze i tańce, ślubowanie rodziców i dzieci. (więcej…)

Odpoczynek w Gumisiach

Tak odpoczywamy. Lezakowanie jest tym momentem, w którym dzieci wyciszaja się. Układ nerwowy dziecka regeneruje się, emocja opadaja, ciało wypoczywa i dzieci pelne energii znów mogą bawic się i działać.

(więcej…)

Gumisie świętują Dzień PlUSZOWEGO MISIA

Dzień PlUSZOWEGO MISIA był pełen radości i ciepła. (więcej…)

Projekt Jabłko ? w Gumisiach

Projekt jabłko realizowany w listopadzie byl „bardzo pyszny’. (więcej…)

Spotkanie z Mikołajem w Gumisiach

To jest spotkanie z Mikolajem. Dzieci z wielka radoscia obejrzaly przedstawienie w wykonaniu pan nauczycielek (więcej…)

Warsztaty Życzliwości w Gumisiach

7 maja grupa Gumisie uczestniczyła w Warsztatach Życzliwości przeprowadzonych przez uczniów I L.O im. Bolesława Prusa w Siedlcach. (więcej…)

Wycieczka w Gumisiach do Magicznych Ogrodów

11 maja grupa Gumisie uczestniczyła w wycieczce do Magicznych Ogrodów.  (więcej…)

Miejski Festiwal Twórczości- teatr

26 kwietnia grupa Gumisie brała udział w Miejskim Festiwalu twórczości organizowanym w Siedlcach.

(więcej…)

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r.

(więcej…)

Gumisie na Igrzyskach Ekologicznych

11 kwietnia reprezentacja grupy Gumisie brała udział  w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych dla dzieci i młodzieży szkolnej z siedleckich szkół i przedszkoli organizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów  (więcej…)

Dzień ze szkolnego życia

W kwietniu grupa Gumisie została zaproszona na dni otwarte Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach .

(więcej…)

Najlepszy przyjaciel- PIES!

Każdy wie, że najlepszym przyjacielem bez wątpienia jest pies. Nasze przedszkolaki także mogły tego doświadczyć.

(więcej…)

„Czytam-wiem-jestem bezpieczny!”

10 kwietnia grupa Gumisie uczestniczyła w spotkaniu „Czytam-wiem-jestem bezpieczny!”. Spotkanie zostało zorganizowane w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przy ul. Kaszubskiej.

(więcej…)

Mali chemicy- Gumisie!

15 lutego sala w Gumisiach zamieniła się w pracownie chemiczną. Dzieci pod okiem pani mogły zamienić się w małych chemików. Pierwszą atrakcją było przygotowanie wulkanu. Dzieci poznały także działanie dwutlenku węgla na zapaloną świeczkę. (więcej…)

Bal przebierańców w Gumisiach

Karnawał to czas świętowania, więc z tej okazji w grupie Gumisie zorganizowany został Bal Przebierańców! Był to wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Każdy z nich mógł przebrać się za ulubioną postać z bajki lub ulubionego bohatera książki. Oprócz tradycyjnych tańców dzieci brały udział w wielu konkursach a nawet w pokazie mody! (więcej…)

Gumisie na Balu Karnawałowym w Biardach

6 lutego 2018 roku grupa Gumisie uczestniczyła w Balu Karnawałowym, który odbył się w Biardach.  Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach tanecznych! Przy pomocy animatorów poznały wiele ciekawych utworów. (więcej…)

Dzień Babci i Dziadka w Gumisiach

10 stycznia 2018 roku w grupie Gumisie wystawione zostały Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz kolę i pastorałek dzieci wykonały piosenki specjalnie przygotowane na ten wyjątkowy dzień. O swoich pociech Dziadkowie otrzymali przepiękne kalendarze z ich zdjęciem, aby mogły zawisnąć na honorowym miejscu w domu. (więcej…)

Na straganie w dzień targowy…

Gumisie bawią się w teatr.  Ostatnio udało nam się stworzyć własną interpretację tekstu”Na straganie”. (więcej…)

Kujawiak w wykonaniu Gumisiow

10 października grupa „Gumisie” brała udział w XVII Koncercie Integracyjnym „Ten sam świat”. (więcej…)

Zajęcia otwarte w Gumisiach

27 października w grupie Gumisie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Była to wspaniała okazja, aby rodzice mogli zobaczyć pracę swojego dziecka, jego zaangażowanie i wyniki. Tematem przewodnim były „Dyniowe szaleństwa”. (więcej…)

Wycieczka Gumisiów do Nadleśnictwa

12 października 2017 roku grupa Gumisie uczestniczyła w wycieczce do Nadleśnictwa w Siedlcach. W specjalnie przygotowanej sali Pani Leśnik pokazała dzieciom małą część lasu.

(więcej…)

Gumisie robią świąteczne ozdoby

Gumisie intensywnie pracują nad tym, aby na święta nasza sala wyglądała bajecznie. Z tego powodu wspólnie przygotowywaliśmy przepiękny i kolorowy łańcuch z papieru. (więcej…)

Jasełka w Gumisiach

20 grudnia w grupie Gumisie odbyły się Jasełka. Całość przedstawienia nosiła tytuł „Święto aniołków”. Głównym zamysłem było uświadomienie że” Nie pieniądze czynią ludzi bogatymi lecz to, czy potrafisz dzielić się nimi”. (więcej…)

Konkurs „Kolędować Małemu…”

20 grudnia reprezentantka grupy Gumisie Maja Fiuk brała udział w przesłuchaniach do konkursu „Kolędować Małemu” organizowanym przez Siedleckie Stowarzyszenie Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Maja zachwyciła publiczność oraz jury pastorałką „Złota gwiazdka”.

(więcej…)

Ozdabianie pierników w Gumisiach

Z okazji zbliżających się Jasełek Gumisie postanowiły zrobić niespodziankę dla rodziców. Samodzielnie ozdabiały pierniki kolorowymi pisakami, lukrem oraz dodatkami w postaci kuleczek czekoladowych i posypki. (więcej…)

Gumisie w Bombkolandii

8 grudnia grupa Gumisie brała udział w wycieczce do Bombkolandii. Fabryka bombek znajduje się w miejscowości Głęboczyca, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Wycieczka była prezentem Rady Rodziców dla dzieci z okazji Mikołajek. Podczas niej dzieci poznały historię bombki oraz własnoręcznie mogły je ozdobić. Największą atrakcją było jednak samodzielne wydmuchiwanie bombek ze szkła. Nie zabrakło również wizyty w gabinecie Świętego Mikołaja, gdzie dzieci opowiadały o  tradycjach i zwyczajach Bożonarodzeniowych w ich domach. (więcej…)

Udział w XXVII Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli –

Dnia 28 listopada 2017 r. odbyły się półfinały XXVII Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Organizatorem był Zarząd Miejski TKKF Siedlce. Nasze przedszkole reprezentowały 6-latki z grup „Krasnoludki”, „Czarodzieje”, „Gumisie”. (więcej…)

Sałatka owocowa w wykonaniu Gumisiów

5 października w grupie Gumisie rządziły owoce! Na podsumowanie tygodnia warzywno-owocowego grupa przygotowała przepyszną sałatkę owocową. Znaleźć w niej można było: jabłka, gruszki,winogrono,brzoskiwnie czy kiwi.

 

 

(więcej…)

„Gumisie” na basenie!

W dniu 5 października grupa Gumisie uczestniczyła w wyjściu na basen. Dla dzieci była to wspaniała zabawa. Dzięki wsparciu rodziców większość dzieci przezwyciężyła swój lęk i odważyła się wejść do wody! (więcej…)

Zajęcia otwarte w Gumisiach

Zajęcia otwarte temat „Nikt mnie więcej nie zobaczy” z wykorzystaniem teatrzyku Kimishibai

Dzień babci i dziadka

Warzywne kukiełki

 

Zabawy w teatr

 

Zajęcia otwarte z Rodzicami