Motylki – Archiwum

Spotkanie z prezydentem Siedlec

12 grudnia 2019 r. dzieci z grup 6-latków (Motylki i Smerfy) wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miasta w Siedlcach.

(więcej…)

Spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach

8 października przedszkolaki z grup z sześciu grup (Czarodzieje, Gumisie, Muminki, Biedronki, Smerfy, Motylki) uczestniczyły w spotkaniu
z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze. Przedszkolaki mogły porozmawiać
z naszym Gościem o pracy policjanta oraz obejrzały filmy edukacyjne przygotowane specjalnie dla małych odbiorców. Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

Motylki na Farmie Iluzji

Dnia 10 czerwca dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Farma Iluzji, miejsca niezwykłego, pełnego atrakcji. Przedszkolaki odwiedziły między innymi zakręcony domek, rezerwat dzikich smoków, wiklinowy labirynt tunel zapomnienia, labirynt luster, bajkowy pałac cieni, lewitujący kran, ogródek i meble Olbrzyma. Dzieci mogły także samodzielnie zakupić sobie lody oraz wspólnie z grupą odwiedzić wybrane atrakcje. Radości nie było końca. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w parku! Pełni niesamowitych wrażeń i emocji szczęśliwie powróciliśmy do domu.  

(więcej…)

Sukces Zuzi z Motylków

Zuzanna Strzalińska z grupy Motylki brała udział w „XXIV Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej” organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Zuzia zaśpiewała piosenkę „Wiosna wiosenka” i zajęła drugie wśród występujących w tej kategorii przedszkolaków. 7 czerwca wystąpiła na uroczystym koncercie laureatów.

(więcej…)

Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach

Dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
w Siedlcach, której celem było promowanie zdrowego odżywiania i regularnej konsumpcji mleka i jego przetworów. Przedszkolaki mogli obejrzeć film, w którym pokazany był cykl produkcji różnorodnych przetworów mlecznych. Dzieci mogły także poznać walory smakowe produkowanych wyrobów. Serdeczne podziękowania dla pani Pauliny Paczóskiej z OSM Siedlce za miłą atmosferę.

(więcej…)

Motylki w Koszarach

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy Motylki wybrały się na Dzień Otwartych Koszar. Tego dnia Jednostka Wojskowa z Siedlec przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.  Czekały pokazy sprzętu wojskowego, walki wręcz, występ Orkiestry Wojskowej, pokaz rozstawiania mostu oraz przejażdżki quadem i sprzętem terenowym. Przedszkolaki mogły zasiąść także za sterami prawdziwych wojskowych pojazdów.

(więcej…)

Zajęcia otwarte w Motylkach

Dnia 23 maja w grupie Motylki odbyły się zajęcia, które mogli obejrzeć rodzice przedszkolaków. Przybyli goście mogli obserwować aktywność swoich pociech w różnorodnych zabawach przygotowanych na tę okazję. Tematyka zajęć była związana z promowaniem zdrowego stylu życia. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, odgrywając scenkę na podstawie wiersza o chorym kotku, rozwiązywały zagadki, podczas zabawy ruchowej wcielały się w koty zdrowe i przejedzone oraz wspólnie ustaliły zasady zdrowego odżywiania. Korzystając z najnowszych technologii przedszkolaki przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej segregowały produkty spożywcze umieszczając je odpowiednio w koszach ze zdrową i niezdrową żywnością. Promowanie zdrowego stylu życia nie mogło obejść się bez zachęcania do aktywności fizycznej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali ćwiczenia gimnastyczne. Uwieńczeniem zajęć była piosenka, życzenia oraz wręczenie upominków przygotowanych z okazji zbliżającego się święta mamy i taty.

(więcej…)

Średniowiecze w Galerii Siedlce

Dzieci z grupy Motylki wybrały się do Galerii Siedlce na warsztaty edukacyjne „Dziecko królem historii – średniowiecze” Pod dachem galerii zagościł średniowieczny zamek, w którym przygotowano wiele atrakcji. Chłopcy przebrani w rycerzy a dziewczynki w księżniczki pod okiem animatorów mogli bawić się w niecodziennej scenerii. Dzieci odkrywały mury pełne tajemnic, mogły wziąć udział w wyścigach konnych, ozdobić własnoręcznie koronę, ozdobić witraże oraz zapoznać się z realiami życia codziennego w średniowieczu.

(więcej…)

„Zdrowe ząbki” – projekt badawczy w Motylkach

W marcu w grupie Motylki odbyły się zajęcia w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Zdrowe ząbki”

(więcej…)

Motylki – Kubusiowi przyjaciele natury

W grupie Motylki odbył się cykl zajęć edukacyjnych na podstawie ogólnopolskiego programu „Kubusiowi przyjaciele natury.”

(więcej…)

„Czyste powietrze wokół nas” w Motylkach

Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” adresowany jest do dzieci oraz ich rodziców.

(więcej…)

Motylki poznają zawody

W ramach realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu dzieci
z grupy Motylki wybrały się do Przychodni Rodzinnej „Centrum” aby spotkać się z panią pielęgniarką.

(więcej…)

1. Bal Karnawałowy w Motylkach

W lutym w grupie Motylki odbył się bal karnawałowy.

(więcej…)

Dzień Babci i Dziadka w Motylkach

         Dnia 21 stycznia 2019 roku odbyła się Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Motylki. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.

(więcej…)

Motylki na koncercie kolęd i pastorałek

Dnia 17 stycznia dzieci z grupy Motylki wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na koncert kolęd i pastorałek „Kolęda łączy” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim.

(więcej…)

Choinka w Motylkach

Dnia 7 stycznia 2019 roku odbyły się występy dla rodziców z okazji Choinki Noworocznej. Przedszkolaki, ubrane w piękne stroje, zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie, na które dzielnie się przygotowywały. Spotkanie to było świetną okazją do integracji.

(więcej…)

Wycieczka do tężni

W grudniu dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do tężni solankowej mieszczącej się w Parku Wodnym w Siedlcach. Jest to miejsce,
w którym dzieci miło spędziły czas, bawiąc się i integrując, a przy tym jednocześnie korzystać z walorów zdrowotnych tego miejsca.

(więcej…)

Projekt badawczy ,,Komputer’’ w grupie Motylki

W październiku w grupie Motylki odbyły się zajęcia prowadzone metodą projektu. (więcej…)

Czary mary na Mikołajki

Dnia 6 grudnia oprócz wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu, w sali grupy Motylki gościł magik, pan Mariusz Dmowski – tatuś naszej Małgosi. (więcej…)

Mikołaj w Motylkach

Jak co roku, w Mikołajki przedszkolaków odwiedza bardzo wyczekiwany gość –  Święty Mikołaj. (więcej…)

Dzień Pluszowego Misia w Motylkach

Tego roku w niedzielę, dnia 25 listopada przypadał Dzień Pluszowego Misia. (więcej…)

Motylki i Puchatki na wycieczce w Warszawie

20 listopada grupy Motylki i Puchatki wybrały się na wycieczkę do Warszawy. (więcej…)

Motylki na basenie

Dnia 15 listopada 2018r. dzieci z grupy Motylki po raz pierwszy wybrały się na pływalnię. (więcej…)

Zajęcia otwarte dla rodziców w Motylkach

24 października 2018r. odbyły się zajęcia zorganizowane dla rodziców dzieci z grupy Motylki
pt. „Jesienne listki – zabawy z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.” (więcej…)

Jabłka – ulubiony owoc przedszkolaków

Grupa Motylki w październiku wybrała się na wycieczkę przyrodniczą w poszukiwaniu różnych odmian jabłek. (więcej…)

Bezpieczna droga do przedszkola

W drugim tygodniu września w grupie Motylki rozpoczęły się zajęcia prowadzone metodą projektu (więcej…)

Projekt badawczy ,,Komputer’’ w grupie Motylki

W październiku w grupie Motylki odbyły się zajęcia prowadzone metodą projektu.

(więcej…)

Motylki w Warszawskim ZOO

Dnia 13 czerwca 2017 roku przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

(więcej…)

Motylki to Kubusiowi przyjaciele natury

Kubusiowi przyjaciele natury to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. (więcej…)

Zajęcia otwarte

Dnia 19 kwietnia 2017 r. odbyły się zajęcia otwarte. Przedszkolaki z grupy Motylki razem z rodzicami.. (więcej…)

Bawimy się w teatr

W ramach własnego programu przedszkola „Bawimy się w teatr” dzieci z grupy Motylki … (więcej…)

Kącik wiosenny

Dziś przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli.

(więcej…)

Zabawy klockami

Tworzenie przez dzieci coraz to nowych konstrukcji z klocków  to  ..

(więcej…)

Wycieczka do kuchni

„Motylki” uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni.

(więcej…)

Choinka w Motylkach

Dnia 31 stycznia 2017 roku odbyła się choinka w grupie Motylki. Przedszkolaki, ubrane w piękne stroje, zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie, na które dzielnie się przygotowywały. Spotkanie to było świetną okazją do integracji. Występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami. Na przedstawienie przybył też gość specjalny –  Święty Mikołaj, który bacznie obserwował małych aktorów, a później obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia 2017 roku odbyła się Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Motylki. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Występy przedszkolaków, wspólny taniec z babcią i dziadkiem, samodzielnie wykonane przez dzieci prezenty , na długo pozostaną w pamięci zaproszonych gości.

Zajęcia teatralne

W ramach realizacji programu „Bawimy się w teatr” w grupie Motylki odbyły się zajęcia dla grup 3,4 i 5 – latków. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, którego bohaterami były wykonane wcześniej przez dzieci kukiełki, poznały też tajniki fabryki słodyczy Baby Jagi. Po przedstawieniu przedszkolaki samodzielnie ozdabiały pierniczki z bajkowej krainy, po czym degustowały się ich smakiem

Ubieranie choinki

W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć rytuału ubierania choinki. Tuż przed wizytą św. Mikołaja, długo oczekiwanego gościa, przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania zielonego drzewka. Zawieszały bombki, koraliki, łańcuchy. Pięknie wystrojona choinka prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

Zabawy na śniegu

Śnieg to inspiracja do wspaniałej zabawy na dworze. Dzieci z radością przywitały pierwszy biały puch w tym roku. Rzucali śnieżkami, lepili śniegowe kule, czerpiąc mnóstwo przyjemności i radości z zimowej aury. Zimowe wyjścia na świeże powietrze to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, także promocja zdrowego stylu życia. (więcej…)

Mikołaj w przedszkolu

 

Dnia 6 grudnia 2016 roku odwiedził nas Mikołaj. Dzieci z grupy Motylki miały okazję porozmawiać z gościem, zaśpiewały mu piosenkę i dostały wspaniałe prezenty. Uwieńczeniem wizyty były pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. (więcej…)

Pasowanie na przedszkolaka

18 listopada 2016 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie Motylki. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed swoimi rodzicami i najbliższymi członkami rodziny. Po występach przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. (więcej…)

Zabawy

Pierwsze dni w przedszkolu, poznawanie nowej sali, koleżanek i kolegów, nawiązywanie pierwszych znajomości, oswajanie z otoczeniem. Wspólne zabawy zawsze sprawiają wiele radości i swobody. (więcej…)

Posiłki

Kto chce małym być siłaczem,

zjada wszystko i nie płacze! (więcej…)

Spacerki

Spacerki, zwiedzanie okolic przedszkola, zabawy i obserwacje przyrodnicze na świeżym powietrzu na dobre zagościły w naszym rozkładzie dnia. (więcej…)

Zajęcia

 

Zajęcia programowe w grupie 3-latków to niewątpliwie wyzwanie. Skupienie uwagi maluchów wymaga pomysłowości i kreatywności. Nagrodą są uśmiechy dzieci i ich zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć. (więcej…)

Zajęcia otwarte

 

Dnia 26 października 2016 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie Motylki w ramach programu wychowawczego przedszkola „Bawimy się w teatr”. Przedszkolaki z rodzicami obejrzeli teatrzyk kukiełkowy, wspólnie śpiewali oraz aktywnie brali udział w proponowanych zabawach. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie kukiełek – sówek. (więcej…)

Motylki

Nasza piękna sala

 

Opiekują się nami Panie Ania Mazurek-Stańczuk i Ania Chmielińska,

pomocą nauczycielki jest Pani Danusia Turemko ,

a oto aby było czysto w naszej sali dba Pani Kasia Radzikowska

Zobacz co robimy.

Rok szkolny 2016/17

Zabawy na śniegu

Śnieg to inspiracja do wspaniałej zabawy na dworze. Dzieci z radością przywitały pierwszy biały puch w tym roku. Rzucali śnieżkami, lepili śniegowe kule, czerpiąc mnóstwo przyjemności i radości z zimowej aury. Zimowe wyjścia na świeże powietrze to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, także promocja zdrowego stylu życia.

 

Mikołaj w przedszkolu

Dnia 6 grudnia 2016 roku odwiedził nas Mikołaj. Dzieci z grupy Motylki miały okazję porozmawiać z gościem, zaśpiewały mu piosenkę i dostały wspaniałe prezenty. Uwieńczeniem wizyty były pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Pasowanie na przedszkolaka

18 listopada 2016 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie Motylki. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed swoimi rodzicami i najbliższymi członkami rodziny. Po występach przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Zabawy

Pierwsze dni w przedszkolu, poznawanie nowej sali, koleżanek i kolegów, nawiązywanie pierwszych znajomości, oswajanie z otoczeniem. Wspólne zabawy zawsze sprawiają wiele radości i swobody.

 

Posiłki

Kto chce małym być siłaczem,

zjada wszystko i nie płacze!

Kto się długo bawić chce,

ten śniadanie pięknie je!

Kto chce posiąść siłę lwa,

ten obiadek je raz-dwa!

A kto zjada podwieczorek,

ten wspaniały ma humorek!

Spacerki

Spacerki, zwiedzanie okolic przedszkola, zabawy i obserwacje przyrodnicze na świeżym powietrzu na dobre zagościły w naszym rozkładzie dnia.

Zajęcia

Zajęcia programowe w grupie 3-latków to niewątpliwie wyzwanie. Skupienie uwagi maluchów wymaga pomysłowości i kreatywności. Nagrodą są uśmiechy dzieci i ich zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć.

 

Zajęcia otwarte

Dnia 26 października 2016 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie Motylki w ramach programu wychowawczego przedszkola „Bawimy się w teatr”. Przedszkolaki z rodzicami obejrzeli teatrzyk kukiełkowy, wspólnie śpiewali oraz aktywnie brali udział w proponowanych zabawach. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie kukiełek – sówek.