Motylki – Kubusiowi przyjaciele natury

W grupie Motylki odbył się cykl zajęć edukacyjnych na podstawie ogólnopolskiego programu „Kubusiowi przyjaciele natury.”

Celem programu jest dbanie o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Motylki otrzymały kartę sprawności Kubusiowego Przyjaciela Natury, zawierającą zadania do wykonania w domu. Za każde prawidłowo wykonane zadanie zdobywały pieczątkę. Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się prawidłowych nawyków takich jak segregowane śmieci. Podczas zajęć prowadzonych przez pracownika Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach Motylki poznały zasady segregacji odpadów i wiedzą, jak zastosować je życiu codziennym. Dzieci dowiedziały, jak ogromną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają ćwiczenia gimnastyczne, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz zdrowe odżywianie. Eksperymentowały poprzez zabawy badawcze
z powietrzem oraz nauczyły się tworzenia przedmiotów do użytku z materiałów wtórnych. Motylki to Kubusiowi Przyjaciele Natury!