Motylki

Nasza piękna sala

Opiekują się nami Panie Ania Wiszniewska i Ania Chmielińska pedagogiem wspierającym jest Pani Ania Mazurek -Stańczuk

a oto aby było czysto w naszej sali dba Pani Kasia Radzikowska

Zobacz co robimy.

Motylki na Farmie Iluzji

Dnia 10 czerwca dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Farma Iluzji, miejsca niezwykłego, pełnego atrakcji. Przedszkolaki odwiedziły między innymi zakręcony domek, rezerwat dzikich smoków, wiklinowy labirynt tunel zapomnienia, labirynt luster, bajkowy pałac cieni, lewitujący kran, ogródek i meble Olbrzyma. Dzieci mogły także samodzielnie zakupić sobie lody oraz wspólnie z grupą odwiedzić wybrane atrakcje. Radości nie było końca. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w parku! Pełni niesamowitych wrażeń i emocji szczęśliwie powróciliśmy do domu.  

(więcej…)

Sukces Zuzi z Motylków

Zuzanna Strzalińska z grupy Motylki brała udział w „XXIV Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej” organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Zuzia zaśpiewała piosenkę „Wiosna wiosenka” i zajęła drugie wśród występujących w tej kategorii przedszkolaków. 7 czerwca wystąpiła na uroczystym koncercie laureatów.

(więcej…)

Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach

Dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
w Siedlcach, której celem było promowanie zdrowego odżywiania i regularnej konsumpcji mleka i jego przetworów. Przedszkolaki mogli obejrzeć film, w którym pokazany był cykl produkcji różnorodnych przetworów mlecznych. Dzieci mogły także poznać walory smakowe produkowanych wyrobów. Serdeczne podziękowania dla pani Pauliny Paczóskiej z OSM Siedlce za miłą atmosferę.

(więcej…)

Motylki w Koszarach

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy Motylki wybrały się na Dzień Otwartych Koszar. Tego dnia Jednostka Wojskowa z Siedlec przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.  Czekały pokazy sprzętu wojskowego, walki wręcz, występ Orkiestry Wojskowej, pokaz rozstawiania mostu oraz przejażdżki quadem i sprzętem terenowym. Przedszkolaki mogły zasiąść także za sterami prawdziwych wojskowych pojazdów.

(więcej…)

Zajęcia otwarte w Motylkach

Dnia 23 maja w grupie Motylki odbyły się zajęcia, które mogli obejrzeć rodzice przedszkolaków. Przybyli goście mogli obserwować aktywność swoich pociech w różnorodnych zabawach przygotowanych na tę okazję. Tematyka zajęć była związana z promowaniem zdrowego stylu życia. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, odgrywając scenkę na podstawie wiersza o chorym kotku, rozwiązywały zagadki, podczas zabawy ruchowej wcielały się w koty zdrowe i przejedzone oraz wspólnie ustaliły zasady zdrowego odżywiania. Korzystając z najnowszych technologii przedszkolaki przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej segregowały produkty spożywcze umieszczając je odpowiednio w koszach ze zdrową i niezdrową żywnością. Promowanie zdrowego stylu życia nie mogło obejść się bez zachęcania do aktywności fizycznej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali ćwiczenia gimnastyczne. Uwieńczeniem zajęć była piosenka, życzenia oraz wręczenie upominków przygotowanych z okazji zbliżającego się święta mamy i taty.

(więcej…)

Średniowiecze w Galerii Siedlce

Dzieci z grupy Motylki wybrały się do Galerii Siedlce na warsztaty edukacyjne „Dziecko królem historii – średniowiecze” Pod dachem galerii zagościł średniowieczny zamek, w którym przygotowano wiele atrakcji. Chłopcy przebrani w rycerzy a dziewczynki w księżniczki pod okiem animatorów mogli bawić się w niecodziennej scenerii. Dzieci odkrywały mury pełne tajemnic, mogły wziąć udział w wyścigach konnych, ozdobić własnoręcznie koronę, ozdobić witraże oraz zapoznać się z realiami życia codziennego w średniowieczu.

(więcej…)

„Zdrowe ząbki” – projekt badawczy w Motylkach

W marcu w grupie Motylki odbyły się zajęcia w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Zdrowe ząbki”

(więcej…)

Motylki – Kubusiowi przyjaciele natury

W grupie Motylki odbył się cykl zajęć edukacyjnych na podstawie ogólnopolskiego programu „Kubusiowi przyjaciele natury.”

(więcej…)

„Czyste powietrze wokół nas” w Motylkach

Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” adresowany jest do dzieci oraz ich rodziców.

(więcej…)

Motylki poznają zawody

W ramach realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu dzieci
z grupy Motylki wybrały się do Przychodni Rodzinnej „Centrum” aby spotkać się z panią pielęgniarką.

(więcej…)

1. Bal Karnawałowy w Motylkach

W lutym w grupie Motylki odbył się bal karnawałowy.

(więcej…)

Dzień Babci i Dziadka w Motylkach

         Dnia 21 stycznia 2019 roku odbyła się Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Motylki. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.

(więcej…)

Motylki na koncercie kolęd i pastorałek

Dnia 17 stycznia dzieci z grupy Motylki wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na koncert kolęd i pastorałek „Kolęda łączy” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim.

(więcej…)

Choinka w Motylkach

Dnia 7 stycznia 2019 roku odbyły się występy dla rodziców z okazji Choinki Noworocznej. Przedszkolaki, ubrane w piękne stroje, zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie, na które dzielnie się przygotowywały. Spotkanie to było świetną okazją do integracji.

(więcej…)

Wycieczka do tężni

W grudniu dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do tężni solankowej mieszczącej się w Parku Wodnym w Siedlcach. Jest to miejsce,
w którym dzieci miło spędziły czas, bawiąc się i integrując, a przy tym jednocześnie korzystać z walorów zdrowotnych tego miejsca.

(więcej…)

Projekt badawczy ,,Komputer’’ w grupie Motylki

W październiku w grupie Motylki odbyły się zajęcia prowadzone metodą projektu. (więcej…)

Czary mary na Mikołajki

Dnia 6 grudnia oprócz wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu, w sali grupy Motylki gościł magik, pan Mariusz Dmowski – tatuś naszej Małgosi. (więcej…)

Mikołaj w Motylkach

Jak co roku, w Mikołajki przedszkolaków odwiedza bardzo wyczekiwany gość –  Święty Mikołaj. (więcej…)

Dzień Pluszowego Misia w Motylkach

Tego roku w niedzielę, dnia 25 listopada przypadał Dzień Pluszowego Misia. (więcej…)

Motylki i Puchatki na wycieczce w Warszawie

20 listopada grupy Motylki i Puchatki wybrały się na wycieczkę do Warszawy. (więcej…)

Motylki na basenie

Dnia 15 listopada 2018r. dzieci z grupy Motylki po raz pierwszy wybrały się na pływalnię. (więcej…)

Zajęcia otwarte dla rodziców w Motylkach

24 października 2018r. odbyły się zajęcia zorganizowane dla rodziców dzieci z grupy Motylki
pt. „Jesienne listki – zabawy z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.” (więcej…)

Jabłka – ulubiony owoc przedszkolaków

Grupa Motylki w październiku wybrała się na wycieczkę przyrodniczą w poszukiwaniu różnych odmian jabłek. (więcej…)

Bezpieczna droga do przedszkola

W drugim tygodniu września w grupie Motylki rozpoczęły się zajęcia prowadzone metodą projektu (więcej…)

Projekt badawczy ,,Komputer’’ w grupie Motylki

W październiku w grupie Motylki odbyły się zajęcia prowadzone metodą projektu.

(więcej…)