Motylki

Nasza piękna sala

Opiekują się nami Panie Ania Mazurek-Stańczuk i Ania Chmielińska,

pomocą nauczycielki jest Pani Danusia Turemko ,

a oto aby było czysto w naszej sali dba Pani Kasia Radzikowska

Zobacz co robimy.

Rok szkolny 2016/17

„Projekt jabłko” w Motylkach

W październiku w grupie Motylki został zrealizowany projekt „Jabłko” (więcej…)

Motylki w Warszawskim ZOO

Dnia 13 czerwca 2017 roku przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

(więcej…)

Motylki to Kubusiowi przyjaciele natury

Kubusiowi przyjaciele natury to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. (więcej…)

Zajęcia otwarte

Dnia 19 kwietnia 2017 r. odbyły się zajęcia otwarte. Przedszkolaki z grupy Motylki razem z rodzicami.. (więcej…)

Bawimy się w teatr

W ramach własnego programu przedszkola „Bawimy się w teatr” dzieci z grupy Motylki … (więcej…)

Kącik wiosenny

Dziś przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli.

(więcej…)

Zabawy klockami

Tworzenie przez dzieci coraz to nowych konstrukcji z klocków  to  ..

(więcej…)

Wycieczka do kuchni

„Motylki” uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni.

(więcej…)

Motylki i Elfy wspólnie segregują śmieci

Dnia 27 kwietnia Motylki i Elfy (więcej…)

Choinka w Motylkach

Dnia 31 stycznia 2017 roku odbyła się choinka w grupie Motylki. Przedszkolaki, ubrane w piękne stroje, zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie, na które dzielnie się przygotowywały. Spotkanie to było świetną okazją do integracji. Występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami. Na przedstawienie przybył też gość specjalny –  Święty Mikołaj, który bacznie obserwował małych aktorów, a później obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia 2017 roku odbyła się Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Motylki. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Występy przedszkolaków, wspólny taniec z babcią i dziadkiem, samodzielnie wykonane przez dzieci prezenty , na długo pozostaną w pamięci zaproszonych gości.

Zajęcia teatralne

W ramach realizacji programu „Bawimy się w teatr” w grupie Motylki odbyły się zajęcia dla grup 3,4 i 5 – latków. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, którego bohaterami były wykonane wcześniej przez dzieci kukiełki, poznały też tajniki fabryki słodyczy Baby Jagi. Po przedstawieniu przedszkolaki samodzielnie ozdabiały pierniczki z bajkowej krainy, po czym degustowały się ich smakiem

Ubieranie choinki

W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć rytuału ubierania choinki. Tuż przed wizytą św. Mikołaja, długo oczekiwanego gościa, przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania zielonego drzewka. Zawieszały bombki, koraliki, łańcuchy. Pięknie wystrojona choinka prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

Zabawy na śniegu

Śnieg to inspiracja do wspaniałej zabawy na dworze. Dzieci z radością przywitały pierwszy biały puch w tym roku. Rzucali śnieżkami, lepili śniegowe kule, czerpiąc mnóstwo przyjemności i radości z zimowej aury. Zimowe wyjścia na świeże powietrze to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, także promocja zdrowego stylu życia. (więcej…)

Mikołaj w przedszkolu

 

Dnia 6 grudnia 2016 roku odwiedził nas Mikołaj. Dzieci z grupy Motylki miały okazję porozmawiać z gościem, zaśpiewały mu piosenkę i dostały wspaniałe prezenty. Uwieńczeniem wizyty były pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. (więcej…)

Pasowanie na przedszkolaka

18 listopada 2016 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie Motylki. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed swoimi rodzicami i najbliższymi członkami rodziny. Po występach przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. (więcej…)

Zabawy

Pierwsze dni w przedszkolu, poznawanie nowej sali, koleżanek i kolegów, nawiązywanie pierwszych znajomości, oswajanie z otoczeniem. Wspólne zabawy zawsze sprawiają wiele radości i swobody. (więcej…)

Posiłki

Kto chce małym być siłaczem,

zjada wszystko i nie płacze! (więcej…)

Spacerki

Spacerki, zwiedzanie okolic przedszkola, zabawy i obserwacje przyrodnicze na świeżym powietrzu na dobre zagościły w naszym rozkładzie dnia. (więcej…)

Zajęcia

 

Zajęcia programowe w grupie 3-latków to niewątpliwie wyzwanie. Skupienie uwagi maluchów wymaga pomysłowości i kreatywności. Nagrodą są uśmiechy dzieci i ich zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć. (więcej…)

Zajęcia otwarte

 

Dnia 26 października 2016 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie Motylki w ramach programu wychowawczego przedszkola „Bawimy się w teatr”. Przedszkolaki z rodzicami obejrzeli teatrzyk kukiełkowy, wspólnie śpiewali oraz aktywnie brali udział w proponowanych zabawach. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie kukiełek – sówek. (więcej…)