W dniach od 21 do 25 marca w grupie „Muminki” realizowany był projekt edukacyjny „Chleb”.

(więcej…)

10 marca dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych.

(więcej…)

W dniach od 14 do 18 marca dzieci w grupie „Muminki” Rozmawiały na temat „Chcę być zdrowy”.

(więcej…)

9 marca dzieci z grupy „Muminki” założyły zielony kącik.

(więcej…)

W dniu 17 stycznia braliśmy udział w warsztatach piernikowych.

(więcej…)

W dniach od 14 do 18 lutego w grupie „Muminki” realizowany był cykl zajęć „W dawnych czasach”.

(więcej…)

17 stycznia dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Ciasteczka dla babci i dziadka”.

(więcej…)

10 stycznia w przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

(więcej…)

Z okazji kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 5 i 6 latki z naszym Panem od rytmiki przygotowali krótki występ artystyczny.
Zapraszamy do oglądania 🙂

Dnia 21.11.2019r. w grupie Muminki odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców.

(więcej…)

25.11.2019r. dzieci z grupy Muminki były na zajęciach w Bibliotece Miejskiej na ul. Kurpiowskiej związanych z realizacją zadań wynikających z programu własnego przedszkola „Podróże małe i duże”.

(więcej…)

26.11.2019 grupa Muminki była na wycieczce w tężni solankowej w Siedlcach.

(więcej…)

07.11.2019 przedszkolaki z grupy Muminki udały się na wycieczkę do centrum naszego miasta, by poznać jego zabytki.

(więcej…)

14.10.2019 dzieci z grupy muminki udały się na wycieczkę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach.

(więcej…)

04.10.2019 przedszkolaki z  grupy Muminki zamieniły się w kucharzy.

(więcej…)

1.10.2019 dzieci z grupy Muminki bawiły się w sali zabaw.

(więcej…)

8 października przedszkolaki z grup z sześciu grup (Czarodzieje, Gumisie, Muminki, Biedronki, Smerfy, Motylki) uczestniczyły w spotkaniu
z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze. Przedszkolaki mogły porozmawiać
z naszym Gościem o pracy policjanta oraz obejrzały filmy edukacyjne przygotowane specjalnie dla małych odbiorców. Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

04.06.2019 roku dzieci z grupy Muminki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić warszawskie ZOO. Z radością i zachwytem podziwiały egzotyczne zwierzęta. Szczególną ekscytację zapewniły małpy, słonie i żyrafy, które efektownie prezentowały się zaciekawionym przedszkolakom. Potem dzieci udały się  do krainy Baśni i Bajek MuBaBaO,  gdzie opowiadacz bajek przeniósł ich do niezwykłego świata pełnego niespodzianek, dziwnych stworów. Przedszkolaki miały możliwość grania na niezwykłych instrumentach, budowania z niezwykłych klocków, a także poruszania się w krainie niezwykłych stworów. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocjonujących przeżyć.

(więcej…)

09.05.2019 roku Muminki bardzo chętnie wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Nawet 4-latek rozumie konieczność dbania o przyrodę. Dzieci oczyszczały najbliższe otoczenie przedszkola okazując przez to swoją troskę o otaczające środowisko.

(więcej…)

03.04.2019 przedszkolaki z grupy „Muminki” uczestniczyły w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu, który odbył się w Galerii Siedlce. W czasie imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój niebieski przyjaciel”. Jednym z laureatów  został Oskar Rosocha (grupa Muminki), który zdobył II miejsce w kategorii dzieci 4-letnich. Gratulacje!!!

(więcej…)

13.02.2019 w grupie Muminki odbyły się zajęcia prowadzone przez pracownika Zakładu Utylizacji Odpadów. Dzieci poznały zasady segregacji odpadów i zastosowały je w praktyce. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały magnesy przypominające o właściwej segregacji odpadów.

(więcej…)

25.01.2019 odbyły się  warsztaty kulinarne zorganizowane przez rodziców dla dzieci z grupy Muminki. Przedszkolaki przy pomocy kucharzy z Akademii Małego Kuchcika przygotowały zdrowe i wspaniałe, w wielu kolorach, kształtach i smakach, żelki. Do przyrządzenia smakołyków  wykorzystane były owoce i warzywa.  Dzieci ze smakiem jadły żelki oraz poczęstowały nimi rodziców. Wiele radości i zadziwienia wywołał pokaz „suchy lód”. Każdy przedszkolak z ciekawością zanurzał ręce w obłokach dymu powstającego z suchego lodu.  Warsztaty kulinarne dostarczyły dzieciom wielu ciekawych doświadczeń, przeżyć i moc radości.

(więcej…)

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Bal Karnawałowy w grupie Muminki odbył się 19.02.2019 roku. Dzieci włożyły niezwykłe stroje i zamieniły się we wróżki, księżniczki, strażaków, policjantów, supermenów, batmanów, piratów. Przy dźwiękach wesołej muzyki bawiły się doskonale. Po męczących tańcach brały udział w konkursach niespodziankach np. taniec na gazecie, z balonem, mając zawiązane oczy rozpoznawały  kolegów lub koleżanki po elementach stroju. Dzieci z radością tańczyły i prezentowały swoje piękne i ciekawe stroje. Przedszkolaki świetnie się bawiły zarówno podczas tańców jak też konkursów.

(więcej…)

06.12.2018 r. dzieci z grupy Muminki odwiedził niezwykły gość . Przedszkolaki przywitały go bardzo ciepło piosenką „Przyjedź do nas Mikołaju”.  Mikołaj obdarował dzieci upominkami oraz biletami do kina  na film „Miśków dwóch w Nowym Jorku”. Przedszkolaki przygotowały dla gościa, z okazji imienin, piękną  laurkę, w której życzenia „ dużo miłości, szczęścia, radości, zdrowia, słonecznych wakacji i szybkich” reniferów zapisały obrazkami.

(więcej…)

05.11.2018 dzieci miały okazję skorzystać ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej znajdującej się w Parku Wodnym w Siedlcach. Miejsce to sprzyjało wyciszeniu się dzieci, przy jednoczesnym, ale spokojnym podejmowaniu różnorodnych aktywności.

(więcej…)

25.10.2018 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców: Zabawy matematyczne „Sukienka pani Jesieni” – dostrzeganie rytmów i ich kontynuowanie. Jesienne drzewo – praca plastyczna. W czasie zajęć dzieci pracowały i bawiły się z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.  Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaangażowane w wykonywanie zadań i chętnie brały udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły jesienne drzewo z różnorodnych materiałów.

(więcej…)

04.10.2018 dzieci z grupy Muminki bawiły się w sali zabaw. Przedszkolaki z wielką radością i ochotą korzystały ze wszystkich atrakcji, wspinały się, zjeżdżały, czy też nurkowały w basenie z piłeczkami. Eksplorowały otoczenie z nieustającą ciekawością i radością. Wyjazd ten zorganizowali dla dzieci rodzice.

(więcej…)

W dniach 25.02.2019 – 01.03.2019 dzieci podczas zajęć poznawały historię dotyczącą bardzo odległych czasów. Przedszkolaki bardzo ekscytowały się tematami dotyczącymi dinozaurów, ich życiem,  wyglądem, sposobem poruszania się. Wysnuwały dużo przypuszczeń n/t przyczyn wyginięcia dinozaurów. Dzieci miały możliwość obserwowania „wybuchu wulkanu” i oczywiście każdy mógł przeprowadzić taki eksperyment osobiście.

(więcej…)

17.01.2019 w grupie Muminki odbyła się uroczystość choinkowa, na którą zostali zaproszeni Rodzice. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Gwiazdkowy prezent”, zakończone pięknie wykonanym tańcem. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem a czasami i tremą wspaniale wystąpiły. Na uroczystość przybył także niezwykły gość, z niecierpliwością oczekiwany przez dzieci – Mikołaj. Każde z dzieci otrzymało prezent, a cała grupa otrzymała bilety do kina.

(więcej…)

11.01.2019 dzieci z grupy Muminki mogły ponownie skorzystać z walorów zdrowotnych tężni solankowej w Siedlcach bawiąc się przy tym radośnie.

(więcej…)

Dnia 20 czerwca odbył się piknik rodzinny w grupie Motylki. (więcej…)

21.06.2018 dzieci z grupy Muminki pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Julianówka” w Julianowie. (więcej…)

W ramach projektu edukacyjnego dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską Filia nr 3 w Siedlcach. (więcej…)

07.06.2018 w grupie Muminki odbył się Piknik Rodzinny. (więcej…)

Z okazji Dnia Dziecka 05.06.2018 przedszkolaki mogły wspaniale się bawić w ogrodzie przedszkolnym na ustawionych tam dmuchańcach i karuzeli. (więcej…)

22.05.2018 dzieci miały okazję skorzystać ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej znajdującej się w Parku Wodnym w Siedlcach. (więcej…)

17.05.2018 r. rodzice wspólnie dziećmi uczestniczyli w zajęciach otwartych z zakresu edukacji przyrodniczej „ „Wiosna wokół nas – zabawa dydaktyczna,  plener malarski”. (więcej…)

Dzieci z grupy Muminki bardzo chętnie dbają o swoje kwiatki na ścieżce kwiatowej. (więcej…)

Dnia 15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. (więcej…)

W ramach realizacji tematyki dotyczącej zwierząt wiejskich przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa, w którym hoduje się owce. (więcej…)

Dnia 10 maja dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Krainy Rumianku na Polesiu Lubelskim. (więcej…)

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies” dzieci pracując w małych zespołach, wykorzystując różnorodne materiały wykonały przepiękne budy. (więcej…)

W  Ramach dniu 20.02.2018 dzieci z grupy Muminki były na wycieczce w zakładzie fryzjerskim. (więcej…)

Dzieci z grupy Muminki z wielką radością wzięły udział w zabawach na śniegu. (więcej…)

Dnia 11 kwietnia 2018r. dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Tężni Solankowej jodowo – bromowej w Parku Wodnym w Siedlcach. (więcej…)

Tematyka zwierząt domowych zawsze wzbudza w dzieciach niezwykłe emocje. (więcej…)

W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc dzieci poznawały zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami, (więcej…)

W marcu dzieci z grupy Motylki, w ramach realizacji programu przyrodniczego, założyły zielony kącik przyrody. (więcej…)

Dnia 8 lutego 2018 r. odbyła się zabawa karnawałowa w sali grupy Motylki. (więcej…)

6 lutego 2018 r. dzieci z naszego przedszkola integrowały się podczas wspólnej zabawy w ośrodku rekreacyjno – wypoczynkowym „Miód Lawenda” w Biardach. (więcej…)

12 stycznia 2018 r. dzieci z grupy Motylki wybrały się do Galerii Siedlce na film animowany „Fernando.” (więcej…)

8 stycznia 2018 r. odbyła się uroczysta prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez dzieci z grupy Motylki z okazji Dnia Seniora. (więcej…)

Przed Świętami Bożego Narodzenia, dnia 13 grudnia 2017 r. przedszkolaki z grupy Motylki przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie o historii narodzenia Pana Jezusa. (więcej…)

29.11.2017 r. w grupie Muminki miała miejsce uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka. (więcej…)

30.11.2017r. w ramach projektu edukacyjnego „Pies” dzieci z grupy Muminki odwiedziły bibliotekę w pobliżu przedszkola.  (więcej…)

25.10.2017 r. w grupie Muminki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. (więcej…)

Pierwsze dni w przedszkolu nie były łatwe ani dla dzieci ani dla rodziców. (więcej…)

W październiku w grupie Motylki został zrealizowany projekt „Jabłko” (więcej…)

W ramach promowania aktywności fizycznej dzieci z grupy Muminki …

(więcej…)

Przedszkolaki stworzyły własną listę zabaw ruchowych na (więcej…)

Dzieci z grupy „Muminki” rozumieją znaczenie sportu dla zdrowia,

(więcej…)

28.03.2017 dzieci założyły grupowy ogródek ziołowy.

(więcej…)

Grupa Muminki jest uczestnikiem projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, w ramach którego realizuje różnorodne działania m.in. promowanie zdrowego odżywiania. 02.11.2016r. dzieci z grupy Muminki odwiedziły przedszkolaki z grupy Czarodzieje.Z ogromnym zaangażowaniem opowiedziały im o zdrowotnych walorach  warzyw i owoców.Z dużym przejęciem zaprezentowały efekty swojej pracy – hasła i plakaty, które wykonały w kilkuosobowych grupach. Następnym elementem działań promocyjnych był witaminowy, pełen kolorów poczęstunek. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wszystkich przedszkolaków, największe zaciekawienie wzbudziły „witaminowe kwiatki”, zrobione z ogórka i marchewki. Przedszkolaki chętnie skorzystały z poczęstunku składającego się z różnorodnych warzyw i owoców. (więcej…)

zajęcia otwarte 20.10.2016 Zabawy w teatr” – odgrywanie scenek do opowiadania nauczycielki ilustrowanego pacynkami „Goście w glinianym dzbanku”, wykonanie z rodzicami kukiełek do kącika teatralnego.

12.10.2016r. odbyły się zajęcia „Poznajemy owoce i warzywa” w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Dzieci wielozmysłowo poznawały owoce i warzywa, układały i rozwiązywały o nich zagadki. Poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Dlaczego należy jeść owoce i warzywa?”. Wszystkie te działania miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców.

19.10.2016r. odbyły się zajęcia z zakresu programu własnego przedszkola „Bawimy się w teatr”. Dzieci przedstawiały treść wiersza „Rzepka”  J. Tuwima za pomocą sylwet wykonanych poprzedniego dnia. Zabawa w teatr sprawiła przedszkolakom dużo radości i satysfakcji.

06.10.2016 dzieci z grupy „Muminki” odwiedziły Bibliotekę Miejską w pobliżu przedszkola. Uczestniczyły w zajęciach „Humor i fantazja” w literaturze dziecięcej. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wybranych wierszy, opowiadań, a także brały udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wesołe stworki  z materiałów przyrodniczych. (więcej…)