Muminki

Nasza sala

Uczą nas i opiekują się nami Panie Emilia Michalak i Grażyna Nowaczyńska, pedagogiem wspierającym jest  Pani Renata Sawicka.

                     Oto aby w sali zawsze było czysto i pachnąco dba Pani Edytka Myrcha i Grażyna Cielecka

Galeria Muminków

Muminki na wycieczce w Warszawie

04.06.2019 roku dzieci z grupy Muminki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić warszawskie ZOO. Z radością i zachwytem podziwiały egzotyczne zwierzęta. Szczególną ekscytację zapewniły małpy, słonie i żyrafy, które efektownie prezentowały się zaciekawionym przedszkolakom. Potem dzieci udały się  do krainy Baśni i Bajek MuBaBaO,  gdzie opowiadacz bajek przeniósł ich do niezwykłego świata pełnego niespodzianek, dziwnych stworów. Przedszkolaki miały możliwość grania na niezwykłych instrumentach, budowania z niezwykłych klocków, a także poruszania się w krainie niezwykłych stworów. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocjonujących przeżyć.

(więcej…)

Muminki sprzątają świat

09.05.2019 roku Muminki bardzo chętnie wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Nawet 4-latek rozumie konieczność dbania o przyrodę. Dzieci oczyszczały najbliższe otoczenie przedszkola okazując przez to swoją troskę o otaczające środowisko.

(więcej…)

Nagrodzeni w Muminkach

03.04.2019 przedszkolaki z grupy „Muminki” uczestniczyły w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu, który odbył się w Galerii Siedlce. W czasie imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój niebieski przyjaciel”. Jednym z laureatów  został Oskar Rosocha (grupa Muminki), który zdobył II miejsce w kategorii dzieci 4-letnich. Gratulacje!!!

(więcej…)

Zajęcia z pracownikiem ZUO

13.02.2019 w grupie Muminki odbyły się zajęcia prowadzone przez pracownika Zakładu Utylizacji Odpadów. Dzieci poznały zasady segregacji odpadów i zastosowały je w praktyce. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały magnesy przypominające o właściwej segregacji odpadów.

(więcej…)

Warsztaty kulinarne

25.01.2019 odbyły się  warsztaty kulinarne zorganizowane przez rodziców dla dzieci z grupy Muminki. Przedszkolaki przy pomocy kucharzy z Akademii Małego Kuchcika przygotowały zdrowe i wspaniałe, w wielu kolorach, kształtach i smakach, żelki. Do przyrządzenia smakołyków  wykorzystane były owoce i warzywa.  Dzieci ze smakiem jadły żelki oraz poczęstowały nimi rodziców. Wiele radości i zadziwienia wywołał pokaz „suchy lód”. Każdy przedszkolak z ciekawością zanurzał ręce w obłokach dymu powstającego z suchego lodu.  Warsztaty kulinarne dostarczyły dzieciom wielu ciekawych doświadczeń, przeżyć i moc radości.

(więcej…)

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Bal Karnawałowy w grupie Muminki odbył się 19.02.2019 roku. Dzieci włożyły niezwykłe stroje i zamieniły się we wróżki, księżniczki, strażaków, policjantów, supermenów, batmanów, piratów. Przy dźwiękach wesołej muzyki bawiły się doskonale. Po męczących tańcach brały udział w konkursach niespodziankach np. taniec na gazecie, z balonem, mając zawiązane oczy rozpoznawały  kolegów lub koleżanki po elementach stroju. Dzieci z radością tańczyły i prezentowały swoje piękne i ciekawe stroje. Przedszkolaki świetnie się bawiły zarówno podczas tańców jak też konkursów.

(więcej…)

Wizyta Mikołaja w Muminkach

06.12.2018 r. dzieci z grupy Muminki odwiedził niezwykły gość . Przedszkolaki przywitały go bardzo ciepło piosenką „Przyjedź do nas Mikołaju”.  Mikołaj obdarował dzieci upominkami oraz biletami do kina  na film „Miśków dwóch w Nowym Jorku”. Przedszkolaki przygotowały dla gościa, z okazji imienin, piękną  laurkę, w której życzenia „ dużo miłości, szczęścia, radości, zdrowia, słonecznych wakacji i szybkich” reniferów zapisały obrazkami.

(więcej…)

Muminki w tężni solankowej

05.11.2018 dzieci miały okazję skorzystać ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej znajdującej się w Parku Wodnym w Siedlcach. Miejsce to sprzyjało wyciszeniu się dzieci, przy jednoczesnym, ale spokojnym podejmowaniu różnorodnych aktywności.

(więcej…)

Zajęcia otwarte” Sukienka Pani Jesieni”

25.10.2018 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców: Zabawy matematyczne „Sukienka pani Jesieni” – dostrzeganie rytmów i ich kontynuowanie. Jesienne drzewo – praca plastyczna. W czasie zajęć dzieci pracowały i bawiły się z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.  Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaangażowane w wykonywanie zadań i chętnie brały udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły jesienne drzewo z różnorodnych materiałów.

(więcej…)

Muminki w sali zabaw

04.10.2018 dzieci z grupy Muminki bawiły się w sali zabaw. Przedszkolaki z wielką radością i ochotą korzystały ze wszystkich atrakcji, wspinały się, zjeżdżały, czy też nurkowały w basenie z piłeczkami. Eksplorowały otoczenie z nieustającą ciekawością i radością. Wyjazd ten zorganizowali dla dzieci rodzice.

(więcej…)

Lekcje prehistori w Muminkach

W dniach 25.02.2019 – 01.03.2019 dzieci podczas zajęć poznawały historię dotyczącą bardzo odległych czasów. Przedszkolaki bardzo ekscytowały się tematami dotyczącymi dinozaurów, ich życiem,  wyglądem, sposobem poruszania się. Wysnuwały dużo przypuszczeń n/t przyczyn wyginięcia dinozaurów. Dzieci miały możliwość obserwowania „wybuchu wulkanu” i oczywiście każdy mógł przeprowadzić taki eksperyment osobiście.

(więcej…)

Choinka u Muminków

17.01.2019 w grupie Muminki odbyła się uroczystość choinkowa, na którą zostali zaproszeni Rodzice. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Gwiazdkowy prezent”, zakończone pięknie wykonanym tańcem. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem a czasami i tremą wspaniale wystąpiły. Na uroczystość przybył także niezwykły gość, z niecierpliwością oczekiwany przez dzieci – Mikołaj. Każde z dzieci otrzymało prezent, a cała grupa otrzymała bilety do kina.

(więcej…)

Muminki w Tężni solankowej

11.01.2019 dzieci z grupy Muminki mogły ponownie skorzystać z walorów zdrowotnych tężni solankowej w Siedlcach bawiąc się przy tym radośnie.

(więcej…)