Piąty tydzień -Ameryka północna

Witamy po kolejnym  tygodniu wypełnionym ciężką pracą zarówno dzieci jak i Rodziców. Za co serdecznie Im dziękujemy .

 W tygodniu poświęconym wycinkowi Ameryki Północnej zajmowaliśmy się dzikim zachodem czyli kowbojami  i rdzennymi mieszkańcami ameryki  Indianami i zwierzętami charakterystycznymi dla tego kontynentu.

Tak więc w poniedziałek dzieci bawiły się w Indian do opowieści ruchowej o wyprawie na bizona a na zakończenie zabawy wykonały indiański pióropusz.

We wtorek dzieciaki   brały udział w zabawie z pokazywaniem w trzech aspektach  pokazywanie rytmiczne na karcie pracy, pokazywanie rytmiczne całym ciałem i pokazywanie rytmiczne tylko rękoma do piosenki „Taka mała Micziganka” na koniec wykonały swój  własny  portret Micziganki – małej indiańskiej dziewczynki-  stemplując rękoma i paluszkami.

We środę poznały wygląd i odgłosy wydawany prze zwierzęta charakterystyczne dla Ameryki Północnej i dalej eksperymentowały z technikami plastycznymi ty razem było stemplowanie stopami nt. aligator.

We czwartek  zagrały w  grę „Na dzikim zachodzie „ i zdobywały gwiazdę szeryfa w El Dorado . Poprzez  przegranie  uczyły się  współdziałać z rodzeństwem i rodzicami, nabywały umiejętność prawidłowego  posługiwania się liczebnikami głównymi, uczyły się przestrzegania zasad i norm określonych  przez zabawę oraz utrwalały kolory. Na zakończenie miały do wyboru 3 kolorowanki , które mogli pokolorować kredkami bądź w programie Paint.

Ostatniego dnia dzieciaki maiły do dyspozycji 3 gry komputerowe

Ruletkę  gdzie musiały wykonać zadania , które wylosowali;  grały w grę Memory i na koniec ułożyły puzzle pod którymi kryła się niespodzianka w postaci filmu z cyklu „Bolek i Lolek – indiańskie trofeum”