Projekt badawczy -„Mydło ” w Puchatkach

Dnia 21.10.2019r. rozpoczął się Projekt badawczy ,,Mydło” i trwał do 31.10.2019r.

Metoda projektów badawczych – jest to fascynująca, twórcza metoda pracy z dziećmi, która umożliwia im poznawanie świata poprzez własną aktywność i zdobywanie wiedzy w bardzo naturalny, spontaniczny i samodzielny sposób.

Podczas realizacji projektu ,,Mydło’’. Puchatki zastanawiały się, dlaczego higiena jest ważna, jak często trzeba się myć, po co się myć i co by się stało gdybyśmy się nie myli? Dzieci przeprowadziły różne doświadczenia, dowiedziały się, z czego składa się mydło, dlaczego mydło myje? Było wyjście i spotkanie z ekspertem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne inspirowane tematem mydła.Wspólnie stworzyliśmy kącik mydlany, w którym znajdowały się mydełka w kostce, mydła w płynie, płatki mydlane, bańki mydlane i książki. Dzieci oglądały także teatrzyk sylwetkowy pt. ,,Ania czyścioszek” oraz brały udział w zabawach i eksperymentach związanych z projektem.
Na zakończenie projektu badawczego dzieci wykonały dla rodziców pachnące mydełka.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w projekt.

W ramach projektu ,,Mydło” dnia 24.10.2019r. Puchatki wybrały się na wycieczkę do biblioteki.  Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom różne ciekawostki o mydle oraz przedstawiła historię,,Skąd się wzięło mydło”.  Dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat mydła.  
 Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt.,,Mydło lubi zabawę”. Po czym z zainteresowaniem słuchały czytanych przez Panią bibliotekarkę bajek. Wielkie wrażenie wywarł na dzieciach eksperyment z pieprzem mydłem i wodą.
Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.
Dziękujemy Pani bibliotekarce  za bardzo ciekawe zajęcia.