Projekt „PIES” w Krasnoludkach

W przedostatnim tygodniu października w grupie Krasnoludki rozpoczęły się zajęcia metodą projektu. Celem projektu było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami  opieki nad zwierzętami, zasadami wychowania psów oraz właściwego zachowania się wobec nich.

Każdego dnia podczas zajęć dzieci pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą opieki nad zwierzętami. Najbardziej owocne w realizacji projektu okazało  się spotkania z ekspertem Panią Elżbietą Karpińską, która odwiedził nas ze swoim pupilem Foxem.  Fox to wspaniały pies terapeuta o spokojnym, cierpliwym charakterze. Początkowo wywołał u dzieci wiele emocji. Jednak po  krótkim zapoznaniu, żaden maluch nie mógł się oprzeć aby przytulić olbrzyma. Fox oczarował swoim wdziękiem nie tylko dzieci, ale także Panie z grupy. Psi terapeuta zaprezentował nam wiele sztuczek oraz umożliwił dzieciom uzyskanie odpowiedzi na postawione pytania , pozwolił  także zaspokoić poznawczą ciekawość dzieci.

Projekt zakończył się wycieczką do pobliskiej Miejskiej Biblioteki, gdzie Pani Monika wprowadziła nas w świat ,,psiej literatury”.