Dnia 28.06.2022r. Wycieczka na lody nad Zalew Siedlecki.  

(więcej…)

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają przedszkolaki.

(więcej…)

W  ramach Tygodnia Bezpieczeństwa odwiedzili nasze przedszkole zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

(więcej…)

Dnia 17.05.2022r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z grupy Puchatki o tematyce ekologicznej: ,,Opowieści z zielonego lasu” teatrzyk Kamishibai.

(więcej…)

Puchatki z małą pomocą Pań, wykonały kolorowe slimy.

(więcej…)

Warsztaty  kulinarne podczas których zgłębialiśmy klasykę kuchni włoskiej.

(więcej…)

W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

(więcej…)

25.03.2022r. Puchatki, chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny, postanowiły założyć w sali zielony ogródek.

(więcej…)

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

(więcej…)

W styczniu zrealizowaliśmy kolejny projekt badawczy pt.: „Buty”.

(więcej…)

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki.

(więcej…)

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku.

(więcej…)

26 listopada dzieci z grupy Puchatki wybrały się do Tężni solankowej.

(więcej…)

Dnia 27 10.2021r. w ramach programu własnego przedszkola „Kulinarny zakątek” w grupie Puchatki , odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców.

(więcej…)

18-22.10.2021r

W dniach 18-22.10.2021r w grupie ,,Puchatki” realizowany był projekt edukacyjny „Marchewka”.

(więcej…)

Dnia 20.10.2021r. na ,,Dzień Szefa kuchni” Puchatki przygotowały naszym Kochanym Paniom Kucharkom pyszne marchewkowe babeczki.

(więcej…)

Dnia 23.11.2021r. dzieci z grupy Puchatki wzięły udział w warsztatach kulinarnych pt. ,,Pieczemy jesienne ciasteczka”.

(więcej…)

Dnia 9.11.2021r. przedszkolaki z grupy „Biedroneczki”, które uczęszczają do Niepublicznego Przedszkola ” Słoneczna Dolina w Siedlcach, zaprosiły nas na koncert patriotyczny pt.,,Nasza Ojczyzna wczoraj i dziś”, który się odbył w CKiS w Siedlcach tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości.

(więcej…)

Stemplowanie listkami to niesamowita zabawa plastyczna dla dzieci.

(więcej…)

„Jesienne skarby” wspaniale nadają się do nabywania umiejętności matematycznych.Puchatki w czasie zabaw matematycznych chętnie liczą kasztany i żołędzie.

(więcej…)

W poniedziałek 11.10.2021r. Puchatki korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz utrwalenie nazw zwierząt i poznanie roślin występujących w lesie.

(więcej…)

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

(więcej…)

Dnia 28 września 2021r.,,Puchatki” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Mazowieckie Sioło Julianówka” w Julianowie.

(więcej…)

Dnia 21 września 2021r. przybyli do naszego przedszkola, niezwykli kucharze, by przygotować z nami mrożone cuda w ramach zajęć o tajemniczej nazwie „Kuchnia molekularna”.

(więcej…)

20 września 2021r. to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy, „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.

(więcej…)

Zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej odbywają się  raz w tygodniu.

(więcej…)

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.

(więcej…)

26 stycznia 2021r. w Katolickim Przedszkolu Ogródek św. Franciszka w Siedlcach odbył się w formie on-line, II między przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”.

(więcej…)

Nareszcie zawitała do nas zima ze śniegiem i lekkim mrozem.

(więcej…)

17 grudnia 2020r.  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez ,,Puchatki.

(więcej…)

W dniu 11.02.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy.

(więcej…)

Dnia 07 grudnia 2020r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj.

(więcej…)

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki.

(więcej…)

30.03.-04.04.2020r.

W pierwszym tygodniu realizowaliśmy tematykę ,,Czyste przedszkolaki”.

(więcej…)

W tygodniu od 27do 30. 04. 2020r. w grupie Puchatki realizowaliśmy tematykę „Polska – moja ojczyzna”.

(więcej…)

20- 24. 04. 2020r.W tym tygodniu poświęciliśmy czas Ameryce Północnej, rozmawiając o dzikim zachodzie,kowbojach, rdzennych mieszkańcach Ameryki – Indian.

(więcej…)

14-17. 04.2020r.
Po świętach, w grupie Puchatki, realizowaliśmy tematykę „Wiosna w ogródku”.

14-17. 04.2020r.
Po świętach, w grupie Puchatki, realizowaliśmy tematykę „Wiosna w ogródku”.

(więcej…)

06- 10. 04.2020r.W tygodniu przedświątecznym, Puchatki zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Samodzielnie kolorowały papierowe pisanki oraz ozdabiały w dowolny sposób. Pięknie!

Drodzy Rodzice!!!

W obliczu nowej rzeczywistości, związanej z przymusową izolacją, pragniemy umilić naszym maluszkom czas spędzony w domu, wysyłając materiały z poropzycjami zabaw, pomysłów na prace plastyczne oraz różnych aktywności dla dzieci. Zachęcamy do wspólnej zabawy z dziećmi.

(więcej…)

Celebrowanie naszych urodzin to wspaniała okazja do świętowania.

(więcej…)

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o Francji.

(więcej…)

25.11.2019r.  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały salę grupy ,,Puchatków”. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować.

(więcej…)

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu prowadzonego przez UNICEF Prawa Dziecka.

(więcej…)

Dnia 07.11.2019r. w grupie Puchatki odbyły się pierwsze zajęcia otwarte dla Rodzicówpt.,,Jesteśmy Polakami”. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień.

Powitaliśmy rodziców zabawą ze śpiewem i pokazywaniem wg metody B. Strauss ,,Wszyscy są”.

Zajęcia rozpoczęły się zagadkami związanymi z naszą Ojczyzną. Do zajęć wykorzystana była tablica multimedialna. Wiele radości dzieciom sprawiła wspólna zabawa ruchowa z rodzicami pt.Chorągiewki na wietrze”z wykorzystaniem białych i czerwonych karteczek.Dzieci dobierały się w pary tak aby powstała flaga Polski.Następnie wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego pt.,,Barwy Ojczyste” w celu przypomnienia barw flagi i godła państwowego.

(więcej…)

Dnia 23.09.2019r.-28.09.2019r.Tydzień Grecki w Puchatkach.

(więcej…)

Dnia 21.10.2019r. rozpoczął się Projekt badawczy ,,Mydło” i trwał do 31.10.2019r.

(więcej…)

Dzieci witają Panią Martynkę słowem „Hello”.

(więcej…)

Zabawy dowolne w Puchatkach według zainteresowań dzieci.

(więcej…)

Odpoczynek w ciągu dnia jest znaczącą kwestią dla prawidłowego rozwoju 3 letniego dziecka, nie tylko fizycznego, ale także emocjonalnego i społecznego.

(więcej…)

Tak po beztroskiej zabawie podczas obiadku z talerzyków znika prawie wszystko.

(więcej…)

Tydzień ten przybliżył dzieciom tematykę związaną z Unią Europejską- poznanie nowego kraju- Włoch. Dzieci poznały połozenie geograficzne kraju, flagę, charakterystyczne miasta i zabytki.

(więcej…)

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

(więcej…)

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem  tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

(więcej…)

Dnia 26 marca 2019 r.,,Puchatki” reprezentowały przedszkole w Miejskim Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych „Dziecięca Wiosna Teatralna” pod hasłem „Moja mała i wielka Ojczyzna w baśniach i legendach polskich”w przedstawieniu pt. ,,Smok Wawelski”.

(więcej…)

20 marca odbył się wernisaż XVI edycji wystawy pokonkursowej w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. ks. J. Popiełuszki 9 w Siedlcach. Laureatką I nagrody została Julia Dębowska w pracy plastycznej pt. „Anioł na trampolinie”. W Konkursie Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt. „Siedlce, Podlasie i Anioły” organizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

(więcej…)

W ramach projektu badawczego,,Moda” 18 marca dzieci z grupy,,Puchatki” wybrały się z wizytą do  Salonu Fryzjerskiego,,Perfekcja”. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. ,,Puchatki” obserwowały i zadawały pytania. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Wizyta a Salonie Fryzjerskim wzbogaciła dzieci o nowe doświadczenia i wiadomości. Na zakończenie spotkania dzieci pięknie się pożegnały i zaprosiły panią fryzjerkę do przedszkola.
18 marca ,,Puchatki” odwiedziły także sklep odzieżowy ,,Duet”, w którym mogły oglądać wyeksponowane na wieszkach ubrania.Dzieci z zaciekawieniem oglądały garderobę Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.

(więcej…)

Dnia 18.03.2019r. grupę  ,,Puchatki” odwiedziła Pani fryzjerka, która układała dzieciom fryzury przed Rewią Mody.

(więcej…)

Impreza odbyła się , 8 maja w Centrum Kultury i Sztuki. Jej organizatorem była Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach. Zdrowy tryb życia za pomocą piosenek i układów choreograficznych promowały dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli. Śpiewano, m.in. o szkodliwości smogu i długotrwałego przesiadywania przed komputerem, czy korzyściach płynących z codziennego ruchu i jedzenia owoców i warzyw.

(więcej…)

Dnia 13 lutego 2019r.grupę Puchatki odwiedziła Pani z ZUO, która przeprowadziła, krótki wykład na temat  segregacji odpadów.Dzieci były bardzo zainteresowane i brały aktywny udział w zajęciach.

(więcej…)

14 stycznia 2019r. Warsztaty Makaronowe w grupie ,,Puchatki”.

 Akademia Małego Kuchcika to warsztaty kulinarne, które zostały zorganizowane przez Rodziców  z grupy ,,Puchatki”.

(więcej…)

Dnia 17 stycznia o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Szkolnej 2 w Siedlcach grupa ,,Puchatki” wzięła udział w koncercie „ Kolędy Pokoleń”. 

(więcej…)

Dnia 10.01.2019 r. dzieci z grupy ,,Puchatki” zaprezentowały rodzicom  przedstawienie choinkowe pt. ,,Ratujmy święta”. Mali aktorzy, stanęli na wysokości zadania z przejęciem odtwarzali swoje role. Przedszkolaki zachwyciły rodziców swoim występem.  Na koniec dzieci zostały obdarowane przez długo oczekiwanego gościa prezentami.

Dnia 21 stycznia 2019 roku odbyła się Uroczystość z Okazji Dnia Babci i Dziadka.
 Dla wspaniałych gości mali aktorzy przygotowali program artystyczny prezentując piękne przedstawienie pt. ,,Ratujmy święta” oraz recytując wiersze i śpiewając piosenki. Przedszkolaki z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło także tradycyjnego „Sto lat!”. Po części oficjalnej dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Dalsza część spotkania upłynęła na miłych rozmowach przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Święto Babci i Dziadka jest zawsze spotkaniem, oczekiwanym nie tylko przez dzieci, ale również przez wychowawczynie. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczną obecność, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pełen radości i dumy, długo zostanie w pamięci dzieci oraz Babć i Dziadków.

(więcej…)

Nareszcie zawitała do nas zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Korzystając z jej uroku, postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym ogrodzie przedszkolnym. Bawiliśmy się wesoło i radośnie.

(więcej…)

W dniach od 10.12.2018r. do 21.12.2018r.  w grupie ,,Puchatki” realizowany był projekt,,Kolęda”.

(więcej…)

Dnia 08.11.2018r. ,,Puchatki wybrały się na wycieczkę po Siedlcach w celu lepszego poznania miasta (więcej…)

20 listopada 2018r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek Fogiel i Manufaktury Cukierków w Warszawie zorganizowana przez Rodziców grupy ,,Puchatki”. (więcej…)

Dnia 13.09.2018r. dzieci z grupy,,Puchatki”odwiedziły Dworzec PKP w Siedlcach w celu przypomnienia zawodu kolejarza oraz charakteru pracy na kolei.   (więcej…)

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. (więcej…)

Dnia 29.11.2018r.Puchatki bawiły się wspólnie z paniami  w zabawę tematyczną ,,Grypa w przedszkolu”. (więcej…)

Dnia 27.11.2018r. odbył się pokaz mody w Puchatkach pt.,,Jak ubieramy się gdy robi się zimno”. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje kreacje. Nie zawiodła pomysłowość dzieci a nawet mogłaby być inspiracją dla projektantów mody. Na „wybiegu” świetnie spełnili się mali modele, którzy z gracją naśladowali znane modelki. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.

(więcej…)

26 listopada 2018r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. (więcej…)

22 października  grupa „Puchatki” wzięła udział warsztatach kulinarno – patriotycznych pod hasłem „Orzeł Biały” organizowanych przez Muzeum Regionalne w Siedlcach z okazji 100 – lecia rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. (więcej…)

17 października  Puchatki wybrały się na wycieczkę do Tężni Solankowej jodowo – bromowej w Parku Wodnym w Siedlcach. (więcej…)

Od dnia 08.10.2018r. do 19.10.2018r.w grupie ,,Puchatki” był realizowany projekt badawczy,,Komputer”. (więcej…)

Dnia 28 listopada drużyna składająca się z przedstawicieli  grup Elfów i Puchatków walczyła dzielnie w eliminacjach XVIII edycji Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli. (więcej…)

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (więcej…)

Dnia 11.10.2018r. ,,Puchatki” „wystąpiły w XVIII Integracyjnym Koncercie,,Ten Sam Świat” w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. (więcej…)

Dnia 18.10.2018r. ,,Puchatki” wybrały się na basen. (więcej…)

W dniu 18 maja 2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w warsztatach pt. „Wymarzona plaża’’, które przeprowadzili członkowie Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Elementarnej pod opieką naukową dr Ewa Jagiełło. (więcej…)

15 maja 2018 r. w obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy. (więcej…)

11 maja 2018 r. ,,Puchatki’’ wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata’’. (więcej…)

10 maja 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do ,,Krainie Rumianku’’ w Hołownie. (więcej…)

10 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej grupy wzięli udział w ,,Wielkich Igrzyskach Ekologicznych’’ zorganizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów. (więcej…)

Dnia 5 kwietnia 2018 r. ,,Puchatki’’ wybrały się do kina ,,Helios’’ (więcej…)

 27 lutego 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do tężni solankowej jodowo-bromowej w Parku Wodnym w Siedlcach by skorzystać z walorów uzdrowiskowych tego miejsca. (więcej…)

W marcu grupa ,,Puchatki’’ realizowała projekt badawczy ,,Pies’’. (więcej…)

Dnia  19.02.2018 r. grupa ,,Puchatki’’ rozpoczęła projekt ,,Pociąg” (więcej…)

Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstronny rozwój.  (więcej…)

6 lutego 2018 roku dzieci z grupy ,,Puchatki ‘’uczestniczyły w Balu Karnawałowym, który odbył się w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym ,,Miód i Lawenda” w Biardach.
Bal karnawałowy to niesamowite wydarzenie dla dzieci. (więcej…)

Dnia 11 stycznia 2018r. dzieci z grupy „Puchatki” przedstawiły ,,Jasełka” i część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka”. (więcej…)

Dnia 1 lutego 2018 r. odbyła się zabawa karnawałowa w sali grupy Puchatki. (więcej…)