W dniu 18 maja 2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w warsztatach pt. „Wymarzona plaża’’, które przeprowadzili członkowie Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Elementarnej pod opieką naukową dr Ewa Jagiełło.

Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach o różnej tematyce, która była dopasowana do typu plaży, na której się znalazły.

W pierwszej Sali zaaranżowano „Plażę zabaw”, tutaj dzieci odgadywały zagadki, tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w konkursach i wykonały czapki z gazet. Trzymając się za linę przepłynęły statkiem do drugiej Sali – „Plaża skalna”, w której czekał na nich przyjaciel kosmita. Zadaniem dzieci było odnaleźć owego przyjaciela, a następnie z przedmiotów, które leżały na stołach (pudełka, ozdoby, rolki po papierze, nakrętki itp.) wykonać innych towarzyszy podróży. W trzeciej Sali nazwanej „Plażą muszelkową”, dzieci segregowały obrazki przedmiotów, na dwa zbiory. Na niebieskim ręczniku kładły te przedmioty, które powinny znaleźć się w torbie plażowej, a  na czerwonym – pozostałe. Gdy wszystkie rysunki zostały sklasyfikowane, dzieci wybierały jeden z niebieskiego ręcznika. Każde dziecko uzasadniało dlaczego wybrało taki przedmiot, wymyślało jego nazwę/imię zaczynając od literki „P”. Na zakończenie wycieczki po plażach, dzieci odczytywały cyfry ułożone z muszelek, a w nagrodę otrzymywały aniołki wykonane przez studentki.