Siódmy tydzień- Zwierzęta na wiosennej łące

No i mamy kolejny tydzień super pracy wykonanej przez dzieciaki i Rodziców. W tym tygodniu zajmowaliśmy się łąką a raczej  niektórymi  zwierzątkami zamieszkującymi nasze łąki. Elfiki spisały się fantastycznie . Brawo !!!

W poniedziałek dzieci obejrzały film edukacyjny z cyklu „Wędrówki Skrzata Borówki – łąka” Porozmawiały z Rodzicami co zapamiętały z filmu i obejrzały przez lupę mikroskopijny obrazek łąki . Następnie pokolorowały duży obrazek łąki i ułożyły puzzle z 3,4 i 6 elementów.

Wtorkowe zadania kręciły się wokół pajączków . Dzieci wysłuchały wierszyk o pajączku – odpowiedziały na pytania  dotyczące wierszyka i bawiły się w zabawę plauszkową przy wierszyku również o pajączku. Na koniec wykonały sieć pajęczą przy zabawie w przeplatanki  i małe pajączki stemplowane paluszkami. Oj napracowały się.

We środę bohaterką dnia była żabka.  Dzieciaki uczestniczyły  w zabawach grafomotorycznych  po obejrzeniu prezentacji multimedialnej „Bajka o żabkach w czerwonych czapkach”. W przerwach przy wypełnianiu kart pracy tańczyły do piosenek o żabich skokach. A na koniec niektórzy wykonali żabkę według własnego pomysłu.

Czwartkowe zdanie dotyczyło biedronki. Rozwijały sprawność i ekspresję  ruchową, naśladowały  sytuacje występujące w opowieści  ruchowej  „Niespodzianka  biedronki”. Zwieńczeniem dnia biedronki było wykonanie biedronki z masy solnej . Choć każda inna niepowtarzalna -Biedronki wyszły super.

Ostatniego dnia tygodnia do dzieci przybył ślimak i w tym dniu to on był bohaterem . Głównym zadaniem były prace kuchenne czyli pieczenie „Drożdżowych bułeczek z karmelizowanymi jabłuszkami, cynamonem i rodzynkami”  Niektórzy piekli ślimaczki według przepisu niektórzy modyfikowali a jeszcze inni upiekli swoje ulubione ciasto ważne ,że było pysznie. Ale za nim dzieciaki i Rodzice przystąpili do pracy pobawili się masażykami dziecięcymi  „Ciasto” i ‘Ślimak”aby trochę rozgrzać ręce i paluszki.

BRAWO ELFIKI !!!