Sioło Julianówka – Mazowieckie Niespodzianki -wycieczka Smerfów

W dniu 29 września 2021 roku odbyła się wycieczka do Julianówki. W wycieczce brały udział trzy grupy: „Smerfy”, „Elfy” i „Puchatki”.

Wyjechaliśmy spod przedszkola bardzo ciekawi czekających nas atrakcji.

W programie mieliśmy:

  1. Wyplatanie z siana – każde dziecko na pamiątkę zabrało ze sobą do domku wyplecionego własnoręcznie ptaszka.
  2. Zwiedzanie Mini ZOO – dzieci oglądały tam króliki, świnki morskie, koniki kuce, kozy, owce i barany. Pan i pani opowiadali o zwyczajach tych zwierzątek, mówili nam jak się nazywają, ile mają lat, co jedzą.
  3. „Pranie na tarze” – dzieci miały okazję własnoręcznie przekonać się jak kiedyś prano ubrania i jaka to była bardzo ciężka praca. Jak dobrze, że teraz są pralki automatyczneJ
  4. Przejażdżka wozem konnym lub na kucyku – nasza grupa miała to szczęście i przyjemność, że zaproszono nasze dzieci do przejażdżkę na kucyku.
  5. „Od mleczka do serka i masełka” – dzieci miały okazję przekonać się jak doi się krowę, żeby mieć mleko, wspólnie robić biały serek z wcześniej przygotowanego mleka oraz zapoznały się z dawnym sposobem ubijania masła.
  6. „Gorąca zupa” – na koniec atrakcji, jak dzieci były już zmęczone i głodne zostaliśmy zaproszeni do „Chatki Babci Julii” na przepyszną zupę pomidorową.

Zanim obejrzeliśmy się przyszedł czas na powrót do przedszkola. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się tam pojechać.