Tydzień 10 – Afryka -czyli Podróże małe i duże

W naszych podróżach małych i dużych tym razem odwiedziliśmy najgorętszy kontynent na kuli ziemskiej czyli Afrykę.

W poniedziałek dzieciaki obejrzały prezentacje multimedialną o Afryce , przypomniały sobie wszystkie kontynenty na kuli ziemskiej i w Afryce odwiedziły pustynie ,sawannę i dżunglę, dowiedziały się też ,że w Afryce mieszkają takie same dzieci jako one tylko różnią się kolorem skóry. Na zakończenie dnia wykonały wspólnie z rodzicami , kontynent afrykański ze zwierzętami.

We wtorek w opowieści ruchowej wyruszyły w podróż samolotem samochodem ,tratwą i pieszo aby w końcu dotrzeć do serca Afryki i do wioski tubylców. Zagrały też  on-line  w grę „Zwierzęta Afryki i ich cienie i  ich cienie” ułożyły parę puzzli ze zwierzętami .Chętni wykonali karty pracy.

We środę dzieci  obejrzały film o dzielnej myszy i groźnym lwie i o tym jak zostali przyjaciółmi. Opowiedzieli Rodzicom co zapamiętali z bajki i  wykonali piękne lwy z rolki po papierze toaletowym . Ci co mieli jeszcze siłę rozwiązywali zagadki  on-line.

Czwartek upłynął muzycznie dzieci wysłuchały piosenki pt. Afryka i uczyli się jej na pamięć. Do piosenki wymyślali też ruchy naśladując zwierzęta egzotyczne , małpy, lwy krokodyle i inne . Nie którzy malowali inne rzeczy ,i dobrze.

Na koniec wykonali karty pracy i prześliczne żyrafki „z ręki” malowaną farbami.

Na koniec tygodnia w piątek  dzieci zadaniem dzieciaków było rozwiązywanie zagadek z zatrzymywanego filmiku .Odpowiadali na pytania lub pokazywali ruchy i odgłosy zwierząt . Zwieńczeniem dnia było wykonanie wspólnie z Rodzicami „Muffinek – murzynków z buraka .mam nadzieję ,że było pysznie.  

Brawo Elfiki cudnie .