Tydzień 11 – Dzieci, dzieciaki, dzieciaczki

W Dzień Dziecka nie było typowych zadań, każdy spędzał ten radosny czas na swój sposób. Elfiki puszczały bańki, budowały z klocków ale nie wszystkie Elfiki  nie pochwaliły się jak spędzili święto dzieci i niech to pozostanie ich słodką tajemnicą. Cicho sza……

Wtorek był dniem dziecięcej przyjaźni po obejrzeniu filmu „Kubusiowe opowieści o przyjaźni – Portret przyjaźni” dzieciaki miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące bajki i na koniec wykonały portret swojego przyjaciela wykorzystując do tego gotowe elementy a niektórzy namalowali portret przyjaciela w całości sami.

We środę Elfiki zajmowały się wszystkimi pięcioma zmysłami (smakowały, słuchały wąchały, dotykały, oraz patrzyły)przy zabawach sensorycznych i w grach komputerowych . Powstały też kolorowe butelki sensoryczne.

Czwartkowy dzień był dniem matematycznym Elfiki ćwiczyły  pamięć zapamiętując kolory baloników występujące w wierszyku, doskonaliły umiejętność nazywania i rozpoznawania kolorów, liczyły baloniki oraz klasyfikowały baloniki  wg jednej cechy czyli  według wielkości oraz później według długości sznurków. Na zakończenie zatańczyły do piosenki z balonikami oraz wykonały fantastyczne niepękające bańki albo pękające baloniki.

W ostatnim dniu tygodnia czyli w piątek dzieciaki bawiły się w  zabawę z pokazywaniem „Gąsienica” i wykonały różnymi technikami swoją oryginalną gąsienicę a jedna była nawet pyszna miam…

Brawo Elfiki .