Tydzień 13 – Podróże małe i duże -Australia

W minionym tygodniu od 15 do 19 czerwca Elfiki realizowały tematykę związaną z Australią. Zaprzyjaźniły się nie tylko z kangurem i koalą oraz poznały piękną rafę koralową.

W poniedziałek dzieci wyruszyła na wycieczkę do Australii śladami kangura w opowiadaniu „W krainie kangurów”, później skakały wysoko jak kangur oraz poznały popularną zabawkę dzieci z Australii – bumerang, a na koniec rysowały kangura po śladzie.

We wtorek dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Zwierzęta Australii”, teraz już będą wiedziały, że jak Australia to nie tylko kangur i koala, ale również emu, kolczatka czy diabeł tasmański J Po zapoznaniu z nazwami
i wyglądem zwierząt nie zabrakło dla chętnych – kart pracy np.: znajdź drogę.

W środę była praca plastyczna i dzieci ulepiły z plasteliny rafy koralowe – wyszły CUDNE J oraz wykonały wybrane karty pracy np.: znajdź różnice, połącz rybki i cienie itd…

W czwartek były dwie bajki do obejrzenia „Tomek i przyjaciele. Podróż przez Australię i Kangurza przygoda Tomka”. Następnie dzieci układały rytmy z poznanymi zwierzątkami. No i nie zabrakło do wykonania kart pracy np.: koala i kształty; koala-labirynt; koala-puzzle, labirynt-kangur, pomaluj wg kodu – oczywiście do wyboru, co kto woli.

Ostatniego dnia w piątek dzieci osłuchały się z piosenką „Kangurki” zespołu Śpiewające Brzdące. Hop, hop, hop! Dzięki piosence przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak wysoko skaczą kangury. No i dlaczego małe kangurki siedzą w torbach swoich mam.

Tym sposobem dzieci poznały już wszystkie kontynenty i mogły na mapie świata odnaleźć ten najmniejszy, poznany jako ostatni – Australię….

Brawo Elfiki. Jesteście super.