Tydzień 14 – „Wakacje tuż,tuż”

W ostatnim tygodniu zdalnego nauczania dzieciaki zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wakacji.

W poniedziałek wysłuchały wiersza o wakacjach , podczas słuchania wiersza miały za zadanie odnaleźć miejsca wakacyjnego odpoczynku czyli odpowiednio – morze, góry, las, jezioro. Po wierszu miały okazje ułożyć puzzle miejsc wakacyjnego odpoczynku w formie papierowej jak i on-line.

Wtorkowe zadania dotyczyły bezpiecznego odpoczywania zarówno nad wodą  jak i w górach. Obejrzały film  Tishi, Tashi i Ubaki na wakacjach” , opowiedziały to co zapamiętały . W  grze komputerowej  zgadywały co lata ,co ,pływa a co jeździ? Na koniec zrobiły bezpieczna burzę w mleku nie każdemu się udało ,ale i tak były fantastyczne.

Środa upłynęła pod znakiem zadań matematycznych dzieciaki poznawały i utrwalały liczenie i liczebniki porządkowe. Uczestniczyły w zabawach ruchowych do wierszyka i piosenki i wykonywały też zadania ruchowe w grze  on-line „Matematyczna kostka Elfików” i na koniec oczywiście były karty pracy , które wypełniły z najwyższa sumiennością.

We czwartek dzieciaki obejrzały bajkę o „Przygodach kraba Macieja” i wykonały jego portrety . Wyszły jak żywe .

Ostatniego dnia w piątek Elfiki zabawiły się w „Elfowego bystrzaka” zagrały w Memory wakacyjne , szukały cieni przedmiotów wakacyjnych a w przerwach miały możliwość w uczestniczeniu na lekcji rytmiki on-line.

I to już koniec w tym roku szkolnym .Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za cały rok a szczególnie za ostatnie 14 tygodni . Byliście fantastyczni. Do zobaczenia w przedszkolu we wrześniu.

A ha jeszcze życzenia fajnych wakacji od laury do których i ja się dołączam.