Tydzień trzeci –  „Wielkanoc tuż ,tuż”.

Kochani kolejny tydzień  to czas wytężonej pracy i zabawy w temacie świąt wielkanocnych . Dzieciaki i Rodzice spisali się fantastycznie !

Pierwszego dnia dzieci wysłuchały opowieści o „Przygodzie wielkanocnej zajączka Szaraka” , którą odzwierciedliły ruchem , następnie ułożyły historyjkę obrazkową.

Drugiego  dnia dzieciaki oglądały bajkę o pisankach  i zrealizowały karty pracy, wypełniając kolorem pisankę wg. kodu kredkami ,a niektórzy w programie Paint na komputerze.

Trzeciego dnia wysłuchały wierszyka „Koszyczek wielkanocny”  i krok po kroku jak prowadził ich wierszyk ułożyły swój własny koszyczek wielkanocny  z gotowych elementów.

Czwartego dnia  dzieciaki doświadczały  wielu doznań , które świetnie oddziaływały  na  ich dziecięcą wyobraźnię. Same stworzyły piankolinę i poznawanwały  świat wokół za pomocą zmysłów – wąchały, dotykały i ugniatały tworząc  budowle  i rozmaite konstrukcje a przy tym świetnie się bawiły.

Ostatniego piątego dnia dzieci  bawiły się w zabawę muzyczno-ruchową ze wskazywaniem  do piosenki „Święta wielkanocne”  a na koniec niektórzy upiekli kokosowe zajączki wielkanocne.

BUZIAKI DLA WSZYSTKICH