Wycieczka do lasu

W poniedziałek 11.10.2021r. Puchatki korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz utrwalenie nazw zwierząt i poznanie roślin występujących w lesie.

Puchatki spacerowały leśnymi ścieżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącika przyrodniczego zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie.

Dzieci utrwalały prawidłowe zachowanie w lesie, aby nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę dzieci i miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.