Zajęcia otwarte w Elfach

Dnia 25 października w Elfach odbyły się po raz pierwszy zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Temat zajęć brzmiał:  „Podróże małe i duże – czym podróżujemy?”.

         Na początku wspólnie przywitaliśmy się z rodzicami, naszą powitalną zabawą ze śpiewem i pokazywaniem. Następnie dzieci wysłuchały wiersza
M. Berowskiej „Kto najszybszy? Kto najważniejszy?”, jednocześnie zapoznając się ze środkami lokomocji takimi jak: samolot, samochód, autobus, pociąg i statek. Później dzieci rozpoznawały poznane pojazdy za pomocą trzech zmysłów (wzroku, słuchu i dotyku). Bawiliśmy się razem z rodzicami w pociąg przy wcześniej poznanej piosence „Ciuch, ciuch”. Kolejnym zadaniem dla przedszkolaków było odnalezienie koperty ze swoją wizytówką – poszło świetnie J i ułożenie znajdujących się w niej puzzli z różnymi pojazdami oraz umieszczenie gotowego obrazka na odpowiedniej planszy (ulice, morze, niebo), klasyfikując pojazd ze względu na miejsce poruszania się. Na koniec dzieci pozowały do zdjęcia w foto-budce. „Samolot”.

         Na zajęciach dzieci spisały się bardzo dobrze, chociaż jeszcze niektórych, obecność rodziców onieśmielała .