Biedronki

Nasza sala

 

Opiekują się nami  i uczą nas  Panie:
Agnieszka Krzyzińska i Dorota Ciok

pomocą nauczycielki jest pani Hanna Ambroziak, Ewelina Turemko-Maciołek

Co u nas słychać?

 

Pożegnanie Igi i Antosia

Dzień Dziecka w Gręzówce Lalalas – Amonit

Piknik Rodzinny

Dzień Mamy – zajęcia otwarte

Warsztaty przyrodnicze – Latające wiewiórki

21 maja Biedronki miały okazję w ramach kolejnych warsztatów przyrodniczych zapoznać się z Latająca Wiewiórką Australijską – Lotopałanką. To niezwykłe zwierzątko przybyło do nas z opiekunką, która przekazała nam dużo ciekawych informacji o swoim podopiecznym. Każde dziecko miało możliwość pogłaskać wiewiórkę oraz zobaczyć jak lata, co było największą atrakcją tego spotkania.

Warsztaty przyrodnicze – Pszczelarz

10 maja Biedronki miały okazję w ramach Programu Przyrodniczego spotkać się z Panem pszczelarzem, który odwiedził nasze przedszkole. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się prawdziwym pszczołom, ulowi, ubraniu które zakłada pszczelarz oraz narzędziom niezbędnym przy zbiorze miodu. Pan pszczelarz opowiedział kto mieszka w ulu i jak praca jest tam wykonywana przez jego mieszkańców, jak […]

Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej

Powitanie wiosny

21 marca dzieci z  wszystkich grup na przedszkolnym placu wzięły udział w pożegnaniu Pani Zimy i powitaniu Pani Wiosny. Odbyło się tradycyjne topienie Marzanny i zaśpiewanie piosenki przywołującej upragnioną i wyczekiwaną porę roku -Wiosnę.

Konkurs Piosenki Wiosennej

Dnia 21 marca odbył się w naszym przedszkolu  Przegląd Piosenki Wiosennej. Naszą grupę reprezentowała Iga z piosenką „ Wiosenny rock and roll” oraz duet Maja Z. i Ala C. , które zaśpiewały piosenkę  „ Powitamy Wiosnę” . Dziewczynkom udało się wyśpiewać 2 miejsce. Gratulacje!!!!

Warsztaty przyrodnicze ” Kruk”

12 marca w ramach Przedszkolnego Programu Przyrodniczego odbyły się kolejne warsztaty. Głównym bohaterem tego spotkania był kruk Kazik. Opiekunka tego niezwykłego ptaka opowiedziała dzieciom jak jest zbudowany, co je, gdzie i jak długo żyje, kto jest jego wrogiem i jak dba o swoje potomstwo.

Dzień kota

17 lutego obchodzony jest „Dzień Kota”. Grupa Biedronek przez cały tydzień poznawała życie kotów, ich zwyczaje, budowę oraz najpopularniejsze rasy. Największą atrakcję  była jednak wizyty kotów: Buni, Sissi i Loli z właścicielkami

Bal karnawałowy

31 stycznia przedszkolaki z grupy Biedronek spędziły niezapomniane chwile na balu karnawałowym zorganizowanym na świetlicy w Żelkowie. Dzieci we wspaniałych strojach brały udział w zabawach z wodzirejem, sesji zdjęciowej. Spędziły świetnie czas bawiąc się przy dziecięcych hitach muzycznych.

Tworzymy śnieg

14 grudnia grupa Biedronek tworzyła śnieg za którym tak wszyscy tęsknimy. Powstał on dzięki mące ziemniaczanej i odrobinie oleju. Dzieci formowały kule a na koniec ułożyły z nich bałwanki.

Świąteczne pierniczki

15 grudnia w Sali Biedronek zapachniało świątecznymi pierniczkami. Dzieci przygotowały ciasto, wykrajały kształty pierniczków. Później samodzielnie je lukrowały, dekorowały cukrowymi mazakami i posypywały kolorowymi posypkami. Powstały pierniczkowe dzieła sztuki.

Wycieczka do Tężni

11 grudnia grupa Biedronek udała się do Tężni Solankowej w Siedlcach. Dzieci wdychały bogate w substancje lecznicze powietrze i miło spędzały wspólnie czas.

W chatce Świętego Mikołaja

6 grudnia na specjalne zaproszenie Świętego Mikołaja grupa Biedronek udała się do jego magicznej chatki. Przedszkolaki spędziły niezapomniany czas na dekorowaniu pierników, tworzeniu listów do Świętego Mikołaja oraz ozdabianiu bombek. Dotarł do nas też sam Święty Mikołaj z wspaniałymi prezentami dla każdego dziecka. Spotkaliśmy bohatera bajki „ Kraina lodu” Olafa.

Wycieczka do biblioteki

4 grudnia grupa Biedronek udała się do Biblioteki Miejskiej w Siedlcach. Przedszkolaki miło spędziły czas na oglądaniu bajki i książek o Świętym Mikołaju. Wykonały też pracę plastyczną.

Warsztaty-sowy

28 listopada w ramach Programu Przyrodniczego realizowanego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze. Głównymi bohaterami tego spotkania były sowy oraz ich opiekunka. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy odnośnie życia sowy. Poznały też trzy gatunki sów, które do nas przyjechały. Na koniec tego spotkania można było pogłaskać wybraną sowę.

Dzień Pluszowego Misia

27 listopada w grupie Biedronek świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania tego święta, wykonały pracę plastyczną. Był też czas na wesołe tańce z misiami, zdjęcia oraz zajadanie się przysmakiem każdego misia- słodkim miodkiem.

Konkurs ,,Jesienne drzewa”

22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „ Jesienne drzewa”. Laureatką 2 miejsca w kategorii wydzieranka, 5-6 latki zajęła Alicja Ciołek z naszej grupy.

Szkoła do Hymnu

10  listopada całe nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „ SZKOŁA DO HYMNU”. O godzinie 11.11 wszystkie grupy spotkały się na holu przedszkolnym i odśpiewały wspólnie hymn Polski.

Spotkanie z celnikami

12 października  odwiedził naszą grupę tata Alicji , który pracuje w Służbie Celno-Skarbowej. Przybył do nas ze swoim kolegą i dwoma pieskami, Dziunią i Boczkiem z którymi pracują na co dzień. Opowiedział dzieciom jak wygląda odprawa celna oraz kontrola towarów wjeżdżających i wyjeżdżających z Polski i na czym polega praca piesków. Biedronki miały okazję z […]

Wycieczka do sadu

9 października na zaproszenie  Rodziców Lidzi z naszej grupy, udaliśmy się na wycieczkę do sadu położonego w miejscowości Lipno. Dzieci miały okazję poznać prace sadownika, sposób zbierania i przechowywania jabłek, właściwe dbanie o drzewka owocowe. Miały okazje samodzielnie zrywać jabłka z drzewa. Zjadły też przepyszny posiłek na świeżym powietrzu. Na koniec naszego pobytu dzieci odwiedziły […]

Dzień chłopaka

29 września w ramach świętowania Dnia Chłopaka odbyły się w naszej sali warsztaty stolarskie. W ruch poszły piły i młotki. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z rodzicami w pełnym skupieniu piłowały drewno i przybijały gwoździe. Z efektu końcowego czyli drewnianego jelonka zadowoleni byli wszyscy.

Spotkanie z Policjantem

20 października 2022 roku odbyło się spotkanie z Panią Policjantką i Panem Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.W spotkaniu uczestniczyły grupa Muminki i grupa Biedronki.Celem spotkania było uświadomienie dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę, podróżować samochodem. Policjant pokazał dzieciom swoje wyposażenie i umundurowanie, […]

Ułatwienia dostępu