Krasnoludki

Nasza sala

Opiekują się nami  i uczą nas  Panie :
Hanna Potyra -Leśniak i Beata Goluch-Ambroziak oraz pedagog wspierający Izabela Majewska.

Pomoc nauczyciela – Bożena Żaczek

Co u nas słychać?

 

Bal karnawałowy

31 stycznia 2024 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym w świetlicy w Żelkowie – Kolonii. Krasnoludki ubrane w piękne stroje wyruszyły na zabawę. Przy rytmach skocznej muzyki, zabawy nie było końca… a w międzyczasie czekał na nas poczęstunek. Zmęczone, ale zadowolone dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny bal i już planują […]

Dzień babci i dziadka

W dniu 12 stycznia 2024 roku Krasnoludki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaproszeni Seniorzy mieli przyjemność obejrzeć przygotowany przez dzieci występ. Krasnoludki zaprezentowały swoje zdolności w recytowaniu wierszyków, śpiewaniu piosenek oraz tańcu. Następnie obdarowały swoich najbliższych upominkami i zaprosiły do wspólnej zabawy. Na zakończenie tego uroczystego dnia na wszystkich zebranych czekał słodki […]

Warsztaty przyrodnicze – myszołów

W ramach Programu Przyrodniczego realizowanego w naszym przedszkolu, w dniu 8 stycznia 2024 roku  odbyły się Warsztaty Przyrodnicze. Podczas warsztatów prowadzący przybliżył dzieciom życie myszołowa. Na zakończenie wszystkie dzieci miały możliwość pogłaskania tego niezwykłego ptaka.  Zajęcia bardzo się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Grudzień u krasnoludków

Grudzień 2023 roku to bardzo miły czas… już na początku miesiąca dzieci z grupy Krasnoludki w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia ubierały choinkę. Każde dziecko wybierało i wieszało ozdoby na drzewko. A kiedy nadszedł dzień 21 grudnia nasze Krasnale przywitały nową porę roku. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Zima, która przyniosła ze sobą płatki […]

Warsztaty przyrodnicze – sowa

W ramach Programu Przyrodniczego realizowanego w naszym przedszkolu, w dniu 28 listopada 2023r. odbyły się pierwsze Warsztaty Przyrodnicze. Podczas warsztatów pani prowadząca przybliżyła dzieciom życie sowy. Na zakończenie wszystkie dzieci miały możliwość pogłaskania sowy.  Zajęcia bardzo się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Dzień chłopaka

Z okazji dnia Chłopaka, Krasnoludki wybrały się na koncert Pana Sprężynki w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały piosenek, oglądały występ oraz tańczyły w rytm muzyki Pana Sprężynki !!!

Powitanie jesieni

W naszej grupie pojawił się niezwykły gość… Krasnoludki odwiedziła Pani Jesień! Dzieci dowiedziały się jakie dary przynosi jesień. Wspólnie z gościem zaśpiewały piosenki i udały się obejrzeć dekoracje jesienne w naszym przedszkolu.

Dzień Rodziny w Krasnoludkach

Krasnoludki Dzień Rodziny świętowały w Zielonym Raju. Dzieci, rodzice i rodzeństwo spędzili wspaniałe popołudnie 29 maja na wspólnych zabawach, jeździe konnej, poszukiwaniu skarbów i zabawie ze zwierzątkami. Kulminacją uroczystości było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. To był ciekawy i radosny dzień. Dzieci i rodzice proszą o więcej takich uroczystości.

Zajęcia otwarte

Dnia 21 czerwca 2023 roku w grupie Krasnoludki odbyły się zajęcia otwarte pt.:” Malowanie na polanie”. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły przepiękną pracę plastyczną, która będzie ozdabiała nasz korytarz.

Wizyta w bibliotece miejskiej

W dniu 6 czerwca grupa Krasnoludki odwiedziła pobliską Bibliotekę Miejską. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, jakie książki znajdują się w bibliotece, z zaciekawieniem słuchały Pani Bibliotekarki, która przeczytała im opowiadanie. Bardzo dziękujemy Pani Monice Ryś za spotkanie

Ułatwienia dostępu