Smerfy

Nasza sala

Opiekę nad nami sprawują Panie  Elżbieta Karpińska,  Emilia Cabaj i
nauczyciel wspierający  Justyna Kudzio

Pomocą nauczycielki jest Pani Agnieszka Gryczewska i Katarzyna Pęgowska

Co u nas słychać?

Bal karnawałowy

31 stycznia w Sali w Żelkowie grupa Smerfy wzięła udział w balu karnawałowym. Dzieci w przepięknych strojach bawiły się w rytm dziecięcych hitów, brały udział w zabawach oraz sesji zdjęciowej.

Dzień babci i dziadka

10 stycznia w grupie Smerfy odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały piękne przedstawienie dla dziadków. Po wzruszającym i pełnym śmiechu przedstawieniu udaliśmy się na poczęstunek dla naszych Seniorów. Był to czas pięknych rozmów, pamiątkowych zdjęć i wspólnej zabawy. Przedszkolaki wręczyły także swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty.

Kolęda łączy

7 stycznia reprezentacja grupy Smerfy- Ksawery, Julia, Anielka, Wiktor- brali udział w koncercie kolęd „Kolęda łączy” organizowanym przez SOSZW w Stoku Lackim. Na dużej scenie w CKiS mogli zaprezentować swoje możliwości a także przeżyć radosny czas słuchając kolęd i pastorałek w wykonaniu pozostałych uczestników.

Szła kolęda

5 stycznia jedna z dziewczynek z grupy Smerfy- Julia- brała udział w konkursie kolęd i pastorałek organizowanym przez MOK w Siedlcach „Szła kolęda”.  Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i wysłuchania prezentacji innych uczestników.

Świąteczne spotkanie z rodzicami

16 grudnia w grupie Smerfy odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Przedszkolaki przygotowały krótkie świąteczne przedstawiane dotyczące przygotowań do świąt. Późnej wspólnie z rodzicami wykonali świąteczne ozdoby- bombki z szyszek i włóczki. Zajecie okazały się wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu razem z rodzicami.

Świąteczne pierniki

13 grudnia w grupie Smerfy pachniało piernikami już od rana. W związku ze zbliżającymi się świętami dzieci miały okazję przygotować pierniki a później je ozdobić. Wałkowanie i wykrajanie pierników okazało się dobrym pomysłem na integrację dzieci w grupie. Po upieczeniu wszyscy ochoczo zaczęli je dekorować. Nie brakowało lukru, posypek i posklejanych rączek

Konkurs „Bożonarodzeniowe tradycje”

5 grudnia jedna z naszych dziewczynek- Anielka została wyróżniona w konkursie plastycznym organizowanym przez MOK w Siedlcach- Bożonarodzeniowe tradycje. Wspólnie z mamą uczestniczyła w uroczystym wręczeniu prezentów w Sali widowiskowej Podlasie.

Wizyta Mikołaja

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Jego wizyta była połączona z występem teatru nauczycieli. Dzieci miał okazję obejrzeć przygotowane przedstawienie „Czarcie prezenty”. Po przedstawieniu w każdej grupie zawitał Mikołaj. W grupie Smerfy dzieci przyjęły go piękną piosenką i drobnym upominkiem.

Ubieranie choinki

5 grudnia w grupie Smerfy odbyło się wspólne ubieranie choinki. W rytmie kolęd i pastorałek każe dziecko mogło zawiesić wybrane ozdoby choinkowe, by następnego dnia spotkać przy choince Mikołaja

Warsztaty – sowa

28 listopada w ramach programu przyrodniczego zorganizowano w naszym przedszkolu warsztaty na temat życia SOWY. Grupa Smerfy mogła dowiedzieć się wielu ciekawostek odnośnie sowy a także zobaczyć jak wyglądają różne gatunki sów. Podczas tego spotkania można było nawet taką sowę pogłaskać

Spartakiada

28 listopada reprezentacja grupy Smerfy brała udział w Spartakiadzie organizowanej przez MOSiR w Siedlcach. Podczas zaciętej rywalizacji grupowej udało nam się zdobyć II miejsce!

Wycieczka do biblioteki

17 listopada grupa Smerfy wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Siedlcach. Podczas tego spotkania Pani Monika- mama jednego z naszych Smerfów – zabrała nas na ciekawą lekcję o Polsce. Wspólnie wykonaliśmy flagę Polski i mogliśmy obejrzeć wszystkie zakamarki biblioteki.

Warsztaty z rodzicami

9 listopada w grupie Smerfy odbyły się warsztaty w ramach zajęć otwartych z rodzicami. Przedszkolaki mogły zaprezentować swoje możliwości podczas kilku zadań do wykonania, przy pomocy rodziców. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy kilka jesiennych zabaw ruchowych, a także przygotowaliśmy dla rodziców niespodziankę – ciasto dyniowe.

Szkoła do hymnu

11 listopada całe przedszkole, w tym grupa Smerfy, brało udział w ogólnopolskiej akcji „SZKOŁA DO HYMNU”. O godzinie 11.11 wspólnie, na holu przedszkolnym odśpiewaliśmy hymn Polski.

Zajęcia kulinarne

8 listopada w grupie Smerfy odbyły się zajęcia kulinarne. Podczas zajęć dzieci miały okazję przygotować ciasto dyniowe. Samodzielnie odmierzały składniki, dodawały, mieszały a nawet wykładały blachę papierem do pieczenia. Nasz grupowy wypiek był niespodzianką dla rodziców podczas zajęć otwartych.

Międzynarodowy dzień warzyw i owoców

20 października w grupie Smerfy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji przedszkolaki miały okazję samodzielnie stworzyć owocowe szaszłyki. W pięknych fartuszkach kroili owoce, po czym komponowali szaszłyki według własnego uznania. Był to doskonały sposób na przełamanie niechęci do niektórych owoców, w bardzo kolorowej formie.

Dzień chłopaka

16 października, w ramach prezentu na Dzień Chłopaka grupa Smerfy brała udział w wycieczce do kina Helios w Siedlcach. Dzieci obejrzały bajkę „Psi patrol”. Wyjazd ten dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń.

wycieczka do Majalandu

Jesienna ścieżka sensoryczna

Jesienny festiwal piosenki przedszkolnej

13 października reprezentacja grupy brała udział w Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej organizowanej przez MOK w Siedlcach. Dziewczynki wykonały utwór „Jarzynowy Rock and Roll” a także wykonały układ taneczny do piosenki.  Dziewczynki zostały laureatkami konkursu, serdeczne gratulacje!

Spotkanie z Panią Leśnik

11 października odbyło się także spotkanie z panią Leśnik. Podczas tej ciekawej lekcji Smerfy poznały ciekawostki z życia zwierząt leśnych, ich sposoby na przygotowanie do zimy. Mogły także zadawać ciekawe pytania, które związane były z lasem i zwierzętami, które w nim zamieszkują

Przedszkolne drzewo – sosna

12 października cała grupa Smerfy wykonała plakat drzewa, którym opiekuje się na placu przedszkolnym- sosny. Dzieci wspólnie dekorowały pień drzewa przy użyciu brązowego papieru, przyklejały szyszki czy gałązki.

Warsztaty o drzewach

6 października grupa Smerfy brała udział w warsztatach na temat drzew. Podczas tego ciekawego spotkania zapoznały się nie tylko z budową drzewa czy jego wyglądem, ale także poznały ciekawostki dotyczące przeznaczenia drzew, czy zobaczyły w jaki sposób obliczać można wiek drzewa.

Wycieczka do Majalandu

4 października grupa Smerfy brała udział w wycieczce zorganizowanej do Majalandu. Podczas całodniowego pobytu korzystaliśmy z mnóstwa atrakcji: kolejek, rollercostera, zabawy w kulkach, zabawy na statku czy zjeżdżania z bardzo dużej zjeżdżalni. Oprócz tego, mogliśmy także obejrzeć show wykonaniu Mai i Gucia. Dzieci wspólnie śpiewały, tańczyły oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie z bohaterami bajki.

Warsztaty „Jeż i wiewiórka”

3 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dotyczące jeża i wiewiórki, organizowane w ramach programu przyrodniczego. Podczas tego ciekawego spotkania dzieci miały okazję poznać ciekawostki dotyczące życia wiewiórek oraz zwyczaje jeży.

Ścieżka sensoryczna

3 października, korzystając z pięknej pogody za oknem, grupa Smerfy brała udział w spacerze po ścieżce sensorycznej przygotowanej z darów jesieni.

ścieżka przyrodniczo-leśna w Lipniaku

28 września „Starszaki” czyli grupy Muminki, Smerfy i Biedronki brały udział w wycieczce do Nadleśnictwa o/Siedlce znajdującego się w miejscowości Lipniak. Dzieci uczestniczyły w edukacyjnej lekcji pt. „Ścieżka przyrodniczo-leśna”. Pani gospodarz opowiedziała dzieciom o zwierzętach mieszkających w lesie, najczęściej występującymi gatunkami drzew, owadów. Dzieci zobaczyły szkółkę drzewek i sposób ich przechowywania i zabezpieczania przed transportem. […]

Ścieżka przyrodnicza w Lipniaku

28 września grupa Smerfy wraz z grupami starszymi z przedszkola uczestniczyła w wycieczce do Lipniaka. Podczas tego spotkania Pani leśnik przybliżyła nam zwierzęta mieszkające w lesie oraz drzewa i inne rośliny. Dzieci miały okazję poznać poroże łosia czy jelenia. Ponadto  dzieci miały okazję przyjrzeć się procesowi sadzenia drzew, mogły obejrzeć plantację sadzonek małych drzewek a […]

Wycieczka do Stadlera

13 września na zaproszenie Pana Tomasza Kokoszkiewicza- taty Kariny, dzieci z grupy Smerfy uczestniczyły  w wycieczce do Zakładu Pracy w Siedlcach – Stadler.  Podczas tego ciekawego spotkania zapoznano dzieci ze specyfiką produkcji pociągów, zwiedziliśmy poszczególne hale zajmujące się montażem czy wydzielaniem narzędzi. Dzieci mogły zobaczyć zarówno jak wygląda pociąg w początkowej fazie produkcji, jak i […]

PRZEGLĄD PIOSENKI MOICH RODZICÓW

W dniu 24.04.2023r. odbyły się eliminacje  konkursu ,, PIOSENKI MOICH RODZICÓW”. Organizatorem przeglądu  było Siedleckie Towarzystwo Samorządowe ,, ZAWSZE BLISKO LUDZI’’. Grupę Smerfów dzielnie reprezentowała Julia Walczuk z piosenką Zbigniewa Wodeckiego pt. ,, Pszczółka Maja”.

Festiwal Piosenki ,, Wiosna-TO MY”

24 marca Smerfy brały udział w koncercie ,, Piosenki-Wiosenki”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnoty Arche i Fundacje Leny Grochowskiej. Dzieci wystąpiły z prezentacją piosenki pt.,, Pobudka z ogródka”.

Wycieczka do planetarium

W dniu 15.03. 2023r. Smerfy uczestniczyła w zajęciach z astronomii w Planetarium Niebo Prusa. Zajęcia poświęcone były obliczaniu kąta padania promieni słonecznych w różnych porach roku na przykładzie Siedlec. Dzieci poznały także gwiazdozbiory i planety.

Konkurs piosenki zimowej

W dniu 2 marca odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs piosenki zimowej. W konkursie wzięło udział aż trzy drużyny wokalno- taneczne z grupy Smerfy. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Góra grosza

Jak, co roku braliśmy udział w charytatywnej akcji zbiórki pieniędzy pt. ,, Góra grosza”. Jest to  już XXIII  zbiórka organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym). Dzięki wsparciu rodziców i dzieci zebraliśmy  prawie […]

Projekt aktor

W dniach 27.02.23 do 03.03.2023r. w grupie Smerfy realizowaliśmy Projekt Aktor. W tym tygodniu wprowadziłyśmy dzieci w świat sztuki, a dokładnie zapoznałyśmy dzieci z teatrem i jego magią. Smerfy poznały pracę aktora oraz wygląd teatru, samodzielnie wykonały kukiełki i zaprezentowały przedstawienie. Podsumowaniem projektu były warsztaty teatralne przeprowadzone przez znanego aktora teatru ES Pana Roberta Protasewicza. […]

Bal karnawałowy – Smerfy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W dniu 02.02.2023r. nasze przedszkolaki pojechały na bal karnawałowy do miejscowości Biardy, ośrodka ,, Miód Lawenda”. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów itp…Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój  a wodzirej zachęcał wszystkich do wesołej […]

Dzień babci i dziadka Smerfy

W dniu 24.01.2023 r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Smerfy już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.,, Dawno temu w PRL-u”, w klimat tamtych czasów wprowadziły dekoracje  oraz stroje dzieci. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki […]

Prezent dla babci i dziadka

Pracowite Smerfy wykonały niespodzianki dla swoich dziadków. Dla babci zrobiły lampiony, wykorzystując szklane  słoiki oraz sól morską a dla dziadków laurki w kształcie koszuli. Prezenty zostały wręczone podczas uroczystości przedszkolnej.

Jasełka Smerfy

Dnia 23 grudnia 2022r. dzieci z grupy „Smerfy” przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Atmosfera w tym dniu była wyjątkowa. Dzieci  kolędowały wspólnie z rodzicami, złożyły […]

Ułatwienia dostępu