Wycieczka „Stajnia Podsusze”

16 maja 2023 roku o godzinie 9.00 wyjechaliśmy spod przedszkola na wycieczkę autokarem. Celem naszej wycieczki była wizyta w „Stajni Podsusze” gdzie cudowna pani opowiedziała nam o koniach, o ich zwyczajach, o tym co jedzą, co im można dawać a czego nie i najważniejsze jak podchodzić do konia aby nie zrobił nam krzywdy. Pani pokazała jak „ubiera” się konia do przejażdżki. Każdy miał okazję przejechać się konno w specjalnej, zadaszonej hali pod nadzorem i czujnym okiem pani gospodarz.

Po przejażdżce i sesji zdjęciowej przeszliśmy do budynku gdzie zadziała się magiczna rzecz, dziewczynki przemieniły się w księżniczki a chłopcy w dzielnych rycerzy, w takich strojach dzieci miały za zadanie pomalować farbami przygotowane rysunki księżniczek, zamków, karoc i rycerzy. Gdy dzieci skończyły malowanie zamków zostało im przydzielone kolejne ważne zadanie, a mianowicie dziewczynki miały wykonać własnoręcznie bransoletki z koralików, a chłopcy ozdobić sobie papierowe tarcze.

Gdy wszyscy skończyli i byli już zmęczeni i ciut głodni do Sali wjechał pięknie pachnący, gorący rosołek. Dzieci zajadały się ze smakiem. Po rosołku każdy otrzymał jeszcze słodką bułeczkę. Po posiłku panie zaprosiły na kolejną atrakcję, szczotkowanie małych koników – kucyków. Dzieci ochoczo wzięły się do pracy i migiem oba koniki były wyszczotkowane i wyczesane.

Nawet nie zauważyliśmy jak nadszedł czas powrotu do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni.

Ułatwienia dostępu